Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-04-04 11:29:50

Pampeliška
Člen/ka

Vložení auta do majetku

Dobrý den,
stále tápu jak vložit os.auto z osobního vlastnictví do majetku. Založila jsem kartu majetku s PC 39000,- Dala jsem do nákladů celou částku jako výdej z pokladny - nákup drob.majetku. Na kartě mám stále ZC 39000,- (myslela jsem, že to bude 0,- ??) Udělala jsem to správně? Nebo je převod z OV nenákladová položka a nikde v deníku se mi neobjeví?
Moc prosím o radu. Už se s tím trápím dlouho a pořád čtu a čtu a nemůžu se dopátrat :-)

Offline

 

#2 2012-04-04 21:45:22

Zdena
Moderátorka

Re: Vložení auta do majetku

Založíte pouze kartu drobného majetku. Nebyl pohyb peněžních prostředků, neučinila jste žádný (daňový ani nedaňový výdaj), v deníku se nikde neobjeví. V evidenci drobného majetku povedete v ceně, v jaké jste auto vložila do OM.

Offline

 

#3 2012-04-05 12:22:40

Pampeliška
Člen/ka

Re: Vložení auta do majetku

Paní Zdenko moooooc děkuji. Je to tak jednoduché, až se to člověk bojí v praxi udělat (jen založit kartu a nic víc). Pořád jsem se bála, aby mi něco nechybělo, nějaká operace v deníku. Ještě jednou moc a moc děkuji. Hezké velikonoce:-)

Offline

 

#4 2012-04-05 12:26:57

Pampeliška
Člen/ka

Re: Vložení auta do majetku

Můžu se ještě zeptat, jak je to třeba s evidencí mob.telefonů v drob.majetku? Máme v majetku evidované asi 4 mobily, z toho 2používáme a 2 jsou rozbité (máme je fyzicky v krabičce). Stačí také jen napsat do karty majetku vyřazeno z důvodu nepoužitelnosti a mobil zkrátka vyhodit? Nemůžu takhle schovávat rozbité kusy do nekonečna :-)
Budu moc vděčná za odpověď. Nějak se stím majetkem trápím. :-(

Offline

 

#5 2012-04-07 18:40:16

Zdena
Moderátorka

Re: Vložení auta do majetku

Pokud máte mobily v majetku několik let, tak bych na kartu napsala fyzická likvidace a vyřadila je. Jestli máte více věcí k likvidaci, například počítače, tiskárny atd. a máte v blízkosti sběrný dvůr, tak si sepište seznam věcí, které jste předala k ekologické likvidaci a nechejte si je potvrdit. Když dáte pracovníkovi na pivo, tak ten seznam nebude zkoumat:-)

Offline

 

#6 2012-04-08 19:25:36

Pampeliška
Člen/ka

Re: Vložení auta do majetku

A co třeba darování? Je problém starý počítač vyřadit darováním? Např. měli jsme 3 roky starý PC a koupili jsme nový-rychlejší a starý dali synovi na hraní :-) Stále ho máme v majetku, ale chtěla bych ho z majetku vyřadit.
S touto spotřební elektronikou je to těžké. Co dnes koupíte už je zítra staré a nevím jak vyřazovat věci, které se po dvou třech letech obměňují. Viz např. ty mobily. Můj manžel je úplný "požírač mobilů". Je pravda, že jsou hodně používané a prostě nevydrží. A myslím, že i výrobci tyto věci dělají tak, aby vydrželi max.pět let a pak si člověk musel koupit nové. :-)

Offline

 

#7 2012-04-11 22:06:50

Zdena
Moderátorka

Re: Vložení auta do majetku

Pokud nejste plátci DPH, tak můžete bez problémů vyřadit majetek do osobního užívání. Mobil bych nechala v evidenci přibližně 2 roky (pokud je manžel řemeslník, například zedník, tak kratší dobu), počítač tak 3 až 4 roky. Nevyřazovala bych příliš brzy, například po půl roce. Při pořízení jste si uplatnili daňový výdaj a při brzkém vyřazení je pak na zváženou, zda byl tento výdaj v plné výši určen k dosažení příjmů.

Offline

 

#8 2012-04-11 22:15:01

Pampeliška
Člen/ka

Re: Vložení auta do majetku

Paní Zdenko moc děkuji za všechny Vaše odpovědi a za trpělivost :-)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB