Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-03-30 09:22:36

Pampeliška
Člen/ka

Auto z os.vlastnictví do majetku

Dobrý den,
řeším situaci zda auto převést z os.vlastnictví do OM či nikoli.........na auto chci uplatňovat paušál, dále odpočet DPH z lístků za benzin, nechci odepisovat.
Je to možné u auta nezařazeného do OM?
Je rozdíl jen v tom, že když dám do majetku, mohu přidat do nákladů navíc jen opravy a odpisy, jinak z toho žádná jiná výhoda nevyplívá?
Moc děkuji za odpověď.

Offline

 

#2 2012-03-31 15:46:45

sanjasin
Člen/ka

Re: Auto z os.vlastnictví do majetku

Offline

 

#3 2012-04-01 13:40:10

Zdena
Moderátorka

Re: Auto z os.vlastnictví do majetku

Podle mého názoru je rozdíl pouze v tom, že u auta v OM můžete uplatňovat odpisy, výdaje na opravy, pojistné, dálniční známku .... Pokud je auto využíváno i k soukromým účelům, je třeba výdaje poměrně krátit, při použití paušálního výdaje na dopravu 80 : 20.

Mnohokrát jsem se setkala s názorem, že u auta nevloženého do OM nelze uplatňovat DPH z PHM. Já tento názor nesdílím.

Offline

 

#4 2012-04-01 16:52:43

Pampeliška
Člen/ka

Re: Auto z os.vlastnictví do majetku

A není divné, když dám paušál 4000,- a protože budu schovávat lístky kvůli odpočtu DPH, budu mít třeba jen jeden lístek za měsíc na 1000,- Kč?

Offline

 

#5 2012-04-01 16:56:16

Pampeliška
Člen/ka

Re: Auto z os.vlastnictví do majetku

A ještě bych se chtěla zeptat, jak vložím auto do majetku? PC bude 40000,-.................založím kartu pro drobný hmotný majetek a cenu 40000,- dám do nákladů jako nákup DHIM i když nemám žádnou fakturu ani pokl.dokl.?
A pokud to tak udělám, zůstává mi zůstatková cena 40000,-. Myslela jsem, že když auto vložím jako drobný maj. bude zůstatková cena 0,- Kč?
Moc děkuji za odpověď.

Offline

 

#6 2012-04-04 21:44:40

Zdena
Moderátorka

Re: Auto z os.vlastnictví do majetku

Ano, je to divné, mít lístek na PHM za tisícovku a pro účely daně z příjmů uplatňovat 4.000,- Kč. Ale zákonu to neodporuje.

Pokud bude pořizovací cena auta do 40 tis. Kč, tak auto jenom zavedete do evidence drobného majetku. Neuplatníte žádný výdaj, žádný jste neučinila. Pojem zůstatková cena se vztahuje jen k hmotnému majetku. Drobný majetek vedete v pořizovací ceně (cenu odhadnete např. na 39.900,- Kč).

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB