Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-04-03 14:00:48

Andorka1
Člen/ka

odpisy

Dobrý den, prosím o radu. Je možné výši odpisu na daný rok neuplatnit v plné výši. Jedná se o rovnoměrné odpisy a použitím celého odpisu by se poplatník dostal do ztráty. Pokud je to možné, jak se pokračuje dále v odpisování ?

Offline

 

#2 2012-04-03 14:10:13

Marie66
Člen/ka

Re: odpisy

Dobrý den
Výše odpisu uvedená v zákoně, je uvedena jako MAXIMÁLNÍ roční odpisová sazba.
Odpisy můžete v některém roce přerušit, nebo uplatnit nižší odpis. Vše evidujete na kartě DHM.
Ovšem neznamená, že když letos neuplatním nic, tak mohu příští rok dvojnásobek. Jak jsem uvedla v úvodu, jsou to ROČNÍ sazby. Nemůžete si prostě "naspořit" :-)

Offline

 

#3 2012-04-03 14:18:42

Andorka1
Člen/ka

Re: odpisy

Děkuji za odpověď. To, že si "nemůžu naspořit" je mi jasné, jen nevím, zda se další odpisování nějak změní nebo jen prostě neuplatním celý odpis a v dalších letech pokračuji podle stanoveného plánu odpisování.

Offline

 

#4 2012-04-03 14:48:40

Marie66
Člen/ka

Re: odpisy

V dalších letech pokračujete podle stanoveného odpisového plánu.
Doba odpisu se prodlouží.

Offline

 

#5 2012-04-03 14:59:21

Andorka1
Člen/ka

Re: odpisy

Takže, odepíšu částku mně vyhovující (menší než je maximum), podle původního plánu opravím za daný rok zůstatkovou cenu, další odpisování  sazeb dle zákona a odpisování se vlastně prodlouží o částku, kterou v daném roce nevyužiju.......pochopila jsem to správně ?

Offline

 

#6 2012-04-03 15:18:52

Marie66
Člen/ka

Re: odpisy

Ano,  dělala jsem to tak u auta.

Offline

 

#7 2012-04-03 15:35:14

Andorka1
Člen/ka

Re: odpisy

Díky za radu...litera zákona vždy nevysvětlí praktickou stránku věci....přeji hezký sluníčkový den...

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB