Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-07-21 13:34:19

Mirka J
Host

Práce na živnostenský list

Dobrý den ,chtěla bych si opatřit živnostenský list na prodej krmiv a krmných směsí pro ptactvo a hospodářská zvířata a prodej kaktusůa exotických rostlin.Spolupracoval by se mnou manžel. Manžel má práci s poměrně vysokým příjmem, já jsem momentálně po mateřské na pracovním úřadě.Chtěla bych se zeptat zda je výhodnější , aby si o živnostenský list požádal manžel a já jestli je to možné bych byla jeho spolupracovník. Jak bych v tomto případě platila soc. a zdravot. pojištění?

 

#2 2008-07-28 18:12:44

Zdena
Moderátorka

Re: Práce na živnostenský list

Spolupracující osoba platí daně, sociální i zdravotní pojištění stejně, jako podnikatel, tam není rozdíl. Spíše zvažte, zda se vůbec budete pouštět do podnikání, či spolupráce. Dokud jste v evidenci ÚP, pak za vás platí pojistné stát a pokud nemáte vlastní příjmy, pak si manžel může uplatnit slevu na dani na vás jako vyživovanou manželku podle § 35ba zákona o daních z příjmů. Pokud by vás vyživoval celých 12 měsíců v roce, pak si uplatní slevu ve výši 24.840,- Kč a to není málo.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB