Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » Nesprávně uplatněné DPH

#1 2012-03-21 23:42:47

Jarešová Iva
Člen/ka

Nesprávně uplatněné DPH

Dobrý večer, mám jeden dotaz. V lednu 2011 jsem omylem dala do DPH i do nákladů  fakturu z r.2010, vedu daňovou evidenci. Při uzavírání roku a zpětné kontrole jsem na to přišla až teď. V nákladech si to opravím ještě za prosinec, ale DPH již neopravím, mohu DPH opravit v přiznání za I.Q. 2012 nebo bych správně měla vystavit dodatečné daňové přiznání. Přiznání k DPH jsem měla nulové.
Děkuji za odpověď.

Offline

 

#2 2012-03-23 18:36:14

Zdena
Moderátorka

Re: Nesprávně uplatněné DPH

Jestliže byla faktura zaplacena až v roce 2011, tak to máte správně. Výdaj lze uplatnit až při úhradě, tedy v r.2011. Nárok na odpočet DPH si můžete uplatnit do 3 let od DUZP.

Pokud jste uplatnila jednu fakturu dvakrát (výdaj a DPH v roce 2010 i v roce 2011), tak snižte výdaje roku 2011 (stačí posledního prosince) a podejte dodatečné přiznání k DPH za 1. Q 2011 (nebo se spolehněte, že nepřijde žádná kontrola a opravte až v 1. Q 2012).

Offline

 

#3 2012-03-25 17:12:16

Jarešová Iva
Člen/ka

Re: Nesprávně uplatněné DPH

Děkuji mnohokrát za odpověď.

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » Nesprávně uplatněné DPH

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB