Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2010-05-24 08:57:08

Dasa6821
Člen/ka

Pracovní smlouva na dobu určitou

Dobrý den, měla bych ještě jeden dotaz co se týká pracovní smlouvy na dobu určitou. Pokud má zaměstnanec pracovní smlouvu na dobu určitou např. od 1.1.2010 do 1.6.2010 může zaměstnavatel vystavit dodatek k takové pracovní smlouvě opět na dobu určitou do 1.1.2011?Dle §39 ZP odt.2  pokud jsem to dobře pochopila se píše, že pracovní dobu na dobu určitou je možné sjednat celkem na dobu nejvýše 2 let. Děkuji za odpověď

Offline

 

#2 2010-06-02 21:51:02

Ivanna
Člen/ka

Re: Pracovní smlouva na dobu určitou

Dobrý den,
prosím o radu v následující záležitosti. Účtuji o paušálních náhradách cestovních výloh. Je to vlastně paušální měsíční příspěvek na cestování po pracovišti v rozsahu 150 - 450 Kč za měsíc na pracovníka dle §6 odst. 7a) ZDP. Doposud jsme jej účtovali do hrubé mzdy, takže z toho byly sráženy všechny odvody a krátil se o neodpracované dny, když měl zaměstnanec třeba dovolenou. Domnívám se, že tím zaměstnance poškozujeme a že bych to měla účtovat asi na nějakou 518 a vyplácet přes pokladnu nebo to zapracovat do mzdy jako nezdanitelnou náhradu a tam to rozlišit od hrubých mezd na účet 518.
1.) Je, prosím, moje domněnka správná - který postup byste mi doporučili?
2.) Jestli ano, měl by se tento příspěvek krátit o neodpracované dny?Kdyby byl třeba zaměstnanec např. 20 dní nemocný a jenom 1 den kdyby odpracoval - měl by i tak nárok na celý příspěvek?
Moc děkuji předem za odpověď. Ivana

Offline

 

#3 2010-06-14 00:28:43

Zdena
Moderátorka

Re: Pracovní smlouva na dobu určitou

1) Náhrady cestovních výdajů podle § 152 ZP, ve vašem případě se zřejmě bude jednat o cesty mimo pravidelné pracoviště se nepovažují za příjmy ze závislé činnosti, nejsou předmětem daně a neodvádí se z nich SP, ani ZP. Účtovala bych raději na 512. Pokud zapracujete do mzdy, tak jako nezdanitelnou náhradu.
2) Krácení paušální částky určíte vnitřním předpisem _ vizte § 182 ZP.

Offline

 

#4 2010-06-14 00:46:59

Zdena
Moderátorka

Re: Pracovní smlouva na dobu určitou

Dasa6821 napsal(a):

Dobrý den, měla bych ještě jeden dotaz co se týká pracovní smlouvy na dobu určitou. Pokud má zaměstnanec pracovní smlouvu na dobu určitou např. od 1.1.2010 do 1.6.2010 může zaměstnavatel vystavit dodatek k takové pracovní smlouvě opět na dobu určitou do 1.1.2011?Dle §39 ZP odt.2  pokud jsem to dobře pochopila se píše, že pracovní dobu na dobu určitou je možné sjednat celkem na dobu nejvýše 2 let. Děkuji za odpověď

Ano, zaměstnavatel může vystavit dodatek (nebo postupně i více dodatků) k PS a prodloužit jimi dobu určitou. Můžete natahovat do 31.12.2011.

Offline

 

#5 2012-03-20 11:23:55

simmka
Člen/ka

Re: Pracovní smlouva na dobu určitou

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, se zaměstnancem rušíme pracovní poměr ve zkušební době 2.4 a 4.4 s nim podepisujeme novou smlouvu,
musí si sám zaplatit soc. a zdrav. za ten jeden den 3.4? Děkuji za dopověď

Offline

 

#6 2012-03-20 18:47:34

Zdena
Moderátorka

Re: Pracovní smlouva na dobu určitou

Nemusí.

Offline

 

#7 2012-03-21 09:45:35

simmka
Člen/ka

Re: Pracovní smlouva na dobu určitou

Děkuji za odpověď :-)
Ještě mě napadlo, musím tohoto zaměstnance odhlásit a pak zase nahlasti na OSSZ a zdravotni pojišťovnu, když ten jeden den nebyl naším zaměstnancem? Děkuji za odpověď.

Offline

 

#8 2012-03-21 17:20:51

Zdena
Moderátorka

Re: Pracovní smlouva na dobu určitou

Ano, měla byste ho odhlásit a hbitě přihlásit:_)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB