Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-01-06 11:25:19

Martin
Host

Začátky v podnikání

Dobrý den !!
Měl bych pár konkrétních dotazů - byl bych velice rád za Vaše rady a odpovědi.

Je mi 23 a jsem zaměstananec u nadnárodní společnosti.
Naskytla se mi možnost prodávat na trzích a různých jarmarcích (cca 2x měsíčně s tržbou cca 1000kč na jeden trh)
Jedná se o výrobu a prodej pečiva + někdy prodej dekorací (mnou koupených)

Určitě budu potřebovat živnostenský list, že ano ?

Nadále zůstanu zaměstnancem, prodej bude pouze přivýdělek... jak je to s placením pojištění...?

Prodej začne již v únoru - radíte počkat až na ty výhodnější podmínky, nebo musím mít ŽL již teď ?

A pokud si pořídím ŽL třeba již v únoru a pořizoval jsem nějaké věci pro podnikání již v lednu, mohu je použít pro odečet z daní ??

A ještě poslední dotaz - moc to nechápu... pokud budu mít příjmy nižší než 20 000kč, tak neplatím daně ??

Předem děkuji za Vaše zkušené rady

 

#2 2008-02-28 10:04:26

Aleš
Host

Re: Začátky v podnikání

dobrý den !

Jen jsem se chtěl zeptat...začal jsem od února podnikat a nejsem plátce DPH a jsem normálně zaměstnán...rád bych věděl když vystavím doklad za odvedenou práci zda mám přiúčtvat DPH nebo nikoliv...

Moc děkuji...

 

#3 2008-02-28 15:05:26

petra
Člen/ka

Re: Začátky v podnikání

Aleš napsal(a):

DOBRÝ DEN !!!

Rád by se Vás zeptal jestli když nejsem plátce DPH mám k částce za odvedenou práci účtovat DPH...

Moc vám děkuji....

pokud nejste registrován k DPH (nejste plátce), daň nepřipočíváte.

Offline

 

#4 2008-03-04 14:49:05

M.Zapletalová
Host

Re: Začátky v podnikání

Dobrý den,
ráda bych se zeptala na pár věcí týkajících se podnikání.Chtěla bych začít podnikat v ubytovacích službách v domku.který vlastní má matka.Mám ŽL na ubytovací služby.Co kromě ŽL potřebuji, abych mohla začít s pronájmem?Stačí ústní povolení od matky nebo potřebuji písemné? Potřebuji také smlouvu s nájemníky?Pravděpodobně se budou často měnit. Potřebuji ke svému podnikání mít založený podnikatelský účet, když budu pravděpodobně peníze inkasovat hotově?
Dále jsem se chtěla zeptat na to, zda když si chci vést Daňovou evidenci sama /budu neplátce DPH/co pro mě v tomto případě vše vyplývá za povinnosti.Představovala jsem si jednoduchou tabulku s příjmy a výdaji. Když obdržím částku za pronájem 1xměsíčně vystavím příjmový doklad dám mu číslo-zapíšu do tabulky a uschovám. Podobně když koupím např.povlečení vezmu účtenku-očísluji a do tabulky zapíši jako výdaj.Rozdíl pak bude tvořit základ daně z příjmu.
Děkuji mnohokrát za zodpovězení mých dotazů co možná nejdříve na mou e-mailovou adresu

 

#5 2012-03-16 14:37:58

Sára1
Člen/ka

Re: Začátky v podnikání

Dobrý den,
právě jsem začala podnikat na vedlejšák, jedná se o drobné administrativní práce, dobrovolně jsem se k DPH nepřihlásila, přesto mi bylo FÚ doručeno DIČ (rodné číslo). Mohu účtovat bez DPH?
Děkuji

Offline

 

#6 2012-03-16 16:02:20

Marie66
Člen/ka

Re: Začátky v podnikání

Fú Vás zaregistroval jako plátce daně z příjmu FO a vystavil "Rozhodnutí o registraci".
Můžete účtovat bez DPH. V případě, že byste byla registrovaná jako plátce DPH, obdržela byste "Rozhodnutí o registraci plátce daně z přidané hodnoty" (tak nějak se to jmenuje :-) )

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB