Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » Živnosti
  •  » Jak se počítá počet měsíců činnosti za jedno daňové období?

#1 2012-03-13 00:53:50

RosárieS
Člen/ka

Jak se počítá počet měsíců činnosti za jedno daňové období?

Dobrý den,
svou živnostenskou činnost jsem zahájila dne 27.6.2011 (toto datum mám také na živnostenském listu). Avšak zdravotní a sociální jsem začala platit až od měsíce srpna, protože až od srpna se má vedlejší živnostenská činnost (při studiu) stala činností hlavní. Kolik měsíců činnosti mám tedy uvézt při vyplňování Přiznání k dani z příjmu FO?
Děkuji Vám za odpověď.

Offline

 

#2 2012-03-13 11:49:14

Nela
Člen/ka

Re: Jak se počítá počet měsíců činnosti za jedno daňové období?

Datum uvedený na živnostenském listu značí pouze vznik práva provozovat živnost. Rozhodující je, od kdy jste se zaregistrovala na OSSZ a zdrav. pojišťovně - předpokládám, že od srpna.

Offline

 

#3 2012-03-13 13:15:34

RosárieS
Člen/ka

Re: Jak se počítá počet měsíců činnosti za jedno daňové období?

Dobrý den,
na OSSZ, stejně tak jako na zdravotní pojišťovně mě zaregistroval sám Živnostenký úřad. S ním jsem se domluvila, že chci začít podnikat od července... Mám tedy napsat počet měsíců 6 a den zahájení živnosti 27.6. 2011 (nebo 1. července)?
Děkuji

Offline

 

#4 2012-03-13 21:41:37

Zdena
Moderátorka

Re: Jak se počítá počet měsíců činnosti za jedno daňové období?

Berňáku je to celkem jedno, napište 6 měsíců od 1. července.

Offline

 

#5 2012-03-15 13:02:47

RosárieS
Člen/ka

Re: Jak se počítá počet měsíců činnosti za jedno daňové období?

díky za odpoved...

Offline

 
  • Index
  •  » Živnosti
  •  » Jak se počítá počet měsíců činnosti za jedno daňové období?

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB