Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-03-14 14:12:50

darunaka
Člen/ka

neproplacená dovolená

Dobrý den, převzala jsem mzdovou agendu a zjistila jsem, že v roce při ukončení pracovního poměru nebyla zaměstnanci proplacena zbyvající dovolená a zaměstnanec se o to ani nehlásí, na stejný případ jsem narazila i v roce 2011, kdy nedošlo k proplacení zbylé dovolené. Lze to nějak zpětně řešit nebo to nechat, když se o to nezajímají ani bývalí zaměstnanci, kterých se to týká. Děkují za odpověď.

Offline

 

#2 2012-03-28 10:00:54

Marie66
Člen/ka

Re: neproplacená dovolená

V publikaci 1000 Řešení jsem se dočetla, že pokud není ŘD vybrána do konce roku následujícího po tom, ve kterém vznikl nárok, tak dovolená zaniká.

Offline

 

#3 2015-12-23 08:23:44

Catalina
Člen/ka

Re: neproplacená dovolená

Poprosila bych o radu. Zaměstnanci končí pracovní poměr dohodou, má nevyčerpanou dovolenou nejen z r. 2015, ale i z r. 2014. Vím, že dovolená nepropadá, ale chtěla bych se zeptat, zda mu opravdu musím proplatit dovolenou i z r. 2014? V zákoníku práce jsem tuto informaci nenašla, ale předpokládám, že ano? Dále bych se chtěla zeptat, zda mu mohu část dovolené proplatit hotově (když si to přeje), když mu vždy (několik let) byla mzda vyplácena převodem. Děkuji za rady a přeji krásné Vánoce.

Offline

 

#4 2015-12-27 19:18:56

Zdena
Moderátorka

Re: neproplacená dovolená

Podle mého názoru budete muset při ukončení pracovního poměru proplatit i nevyčerpanou dovolenou z roku 2014. Jestli zaměstnavatel nechcete proplácet dovolenou, tak měl nařídit její čerpání. Mzdu nebo její část můžete vyplatit hotově.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB