Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-03-13 22:19:45

Borek
Člen/ka

Zaměstnávám na dohodu - musím se registrovat jako plátce nějaké daně?

Dobrý den,

jsem OSVČ, registrovaný jako plátce DPH (a silniční daně) a teď mám nově spolupracovníka na dohodu (technicky vzato tedy asi zaměstnance). Dohoda je do 10000 Kč měsíčně, je to student a celkově vše vychází tak, že se za něj žádné daně ani pojištění neplatí. Přesto, nemusím být u FÚ registrovaný jako nějaký nový plátce čehosi, i kdyby ty odvody byly nulové?

Děkuji.

Offline

 

#2 2012-03-13 22:51:33

Zdena
Moderátorka

Re: Zaměstnávám na dohodu - musím se registrovat jako plátce nějaké daně?

Pokud uzavřete dohodu o provedení práce podle zákoníku práce, tak se budete muset registrovat na FÚ jako plátce daně z příjmů ze závislé činnosti (to je daň, kterou odvádíte jako zaměstnavatel) a to i v případě, že nebudete daň odvádět. Student zřejmě podepíše prohlášení k dani, uplatní slevu na poplatníka a daň tedy bude nulová.

Offline

 

#3 2012-03-13 23:00:07

Borek
Člen/ka

Re: Zaměstnávám na dohodu - musím se registrovat jako plátce nějaké daně?

Děkuji. Ano, daň je skutečně nulová, jen jsem nevěděl, jestli se i tak musím registrovat na FÚ. Děkuji tedy za odpověď.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB