Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2012-03-13 20:29:09

anitraM
Člen/ka

Občanské sdružení - povinnost daňového přiznání?

Dobrý den,
vloni jsme založili občanské sdružení za účelem pořádání akcí zejména pro děti - maškarní bál, dětský den, ... Dostali jsme sponzorské dary (sepsány darovací smlouvy) a také se nám podařilo získat dotaci z kraje na pouť. Při zakládání sdružení jsme se byli informovat na FÚ zda musíme podávat daňové přiznání. Bylo nám řečeno, že ne. Ale někteří nás přesvědčují, že ano. Poradíte nám, prosím, jak to tedy je? Zaměstnance nemáme.

Děkuji za případnou odpověď
Martina

Editoval anitraM (2012-03-13 20:30:28)

Offline

 

#2 2012-12-22 01:30:20

beruna
Člen/ka

Re: Občanské sdružení - povinnost daňového přiznání?

Občanské sdružení máme již 20 let a nikdy jsme daňové přiznání nepodávali. Pokud máte pouze příjmy, které souvisí s vaším posláním a činností a nejedná se o vedlejší (hospodářskou) činnost (typicky pronájmy, úplata za služby) pak není co danit. Navíc pokud vám FÚ řekl, že nemusíte, dále bych to neřešil.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB