Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-03-03 20:28:36

elka
Člen/ka

Myslivecké sdružení,o.s.

Dobrý den,
prosím o radu. Jedná se o Myslivecké sdružení, o.s. - může se vést daňová evidence, nebo musí se vést podvojné účetnictví? Sdružení bylo založeno v r. 1997. Děkuji za radu.

Offline

 

#2 2012-03-04 14:51:48

Lenka.muf
Člen/ka

Re: Myslivecké sdružení,o.s.

Dobrý den,
Taky se s tím potýkám... v zákoně o účetnictví je psáno, že se vede účetnictví ve zjednodušeném rozsahu, což mi připadá jako nesmysl !...vedu tedy DE, potom sestavím výkazy (výsledovku, rozvahu, přílohu, můj SW mi toto umožňuje i v DE) a vyplním přiznání pro PO. Nevím jestli je to tak úplně v pořádku, ale zatím se mi to z FÚ nevrátilo.
Myslím že ani na FÚ s tím nic moc nehodlají dělat, neboť o.s. většinou nic nedaní.
Lenka

Offline

 

#3 2012-03-04 15:50:00

elka
Člen/ka

Re: Myslivecké sdružení,o.s.

Dobrý den,
děkuji za zprávu. Také jsem si to tak myslela, dokonce jsem něco podobného četla na netu. Díky za podporu. Elka

Offline

 

#4 2012-03-08 20:56:25

miruska.j
Člen/ka

Re: Myslivecké sdružení,o.s.

Nevím přesně co musí vést Myslivecké sdružení, ale pokud je dáno, že je to účetnictví ve zjednodušeném rozsahu, tak to rozhodně není daňová evidnce, ale účetnictví (podvojné) - jen má zjednodušené některé postupy.

Offline

 

#5 2012-03-08 21:37:41

Zdena
Moderátorka

Re: Myslivecké sdružení,o.s.

Také to nevím přesně, ale myslím, že občanská sdružení vzniklá do konce roku 2003 mohou vést jednoduché účetnictví v podobě, v jaké jsme je vedli do konce roku 2003. Nemusejí (ale mohou) vést podvojné účetnictví, daňová evidence nepřipadá v úvahu.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB