Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-03-07 12:41:28

jirinka
Člen/ka

Sleva na dítě - bonus

Dobrý den, v letech 2009-2011 byla dcera studentkou střední školy, slevu na dani jsem neuplatňovala, ani nikdo jiný (jsem rozvedená, dcera žije se mnou ve společné domácnosti). Za rok 2011 podám daňové přiznání, mohu to samé zpětně udělat i za roky 2009 a 2010? Bude mi za rok 2011 vyplacen bonus, když jsem neměla žádné příjmy ze závislé činnosti, protože jsem pobírala mateřskou a následně rodičovský příspěvek na další dítě? Děkuji za odpověď.

Offline

 

#2 2012-03-07 13:39:03

Marie66
Člen/ka

Re: Sleva na dítě - bonus

Pokud jste v uvedených letech neměla žádné příjmy dle §§ 6,7,8,9 Zákona o daních z příjmů (závislá činnost, podnikání, kapitálové příjmy nebo  pronájem) ve výši alespooň 48 000,- kč za rok, tak na daňový bonus nemáte nárok.

Kopíruji ze zákona §35c odst.4 :

(4) Daňový bonus může uplatnit poplatník, který ve zdaňovacím období měl příjem podle § 6, 7, 8 nebo § 9 alespoň ve výši šestinásobku minimální mzdy stanovené pro zaměstnance odměňovaného měsíční mzdou k počátku příslušného zdaňovacího období a neupravené s ohledem na odpracovanou dobu a další okolnosti, podle zvláštního právního předpisu upravujícího výši minimální mzdy111) (dále jen "minimální mzda"); u poplatníka, který má příjmy pouze podle § 9 nesmí výdaje převýšit tyto příjmy. Do těchto příjmů se nezahrnují příjmy od daně osvobozené, příjmy, z nichž je daň vybírána srážkou podle zvláštní sazby daně.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB