Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-04-15 10:22:47

LucieH
Host

vlastní směnka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat:
Půjčila jsem peníze na směnku. Poraďte, prosím, jak postupovat v případě, že dluh nebyl splacen a lhůta splatnosti na směnce uvedená už vypršela. Je uzavřena ústní dohoda o pozdějším datu splatnosti. Může se stát, že stávající směnka už není platná a o své peníze bych mohla na vzdory ústní dohodě přijít?

 

#2 2008-07-20 08:59:25

Martin Dolina
Host

Re: vlastní směnka

LucieH napsal(a):

Dobrý den, chtěla bych se zeptat:
Půjčila jsem peníze na směnku. Poraďte, prosím, jak postupovat v případě, že dluh nebyl splacen a lhůta splatnosti na směnce uvedená už vypršela. Je uzavřena ústní dohoda o pozdějším datu splatnosti. Může se stát, že stávající směnka už není platná a o své peníze bych mohla na vzdory ústní dohodě přijít?

Nejpozději do 4 let od splatnosti pokud nedojde ke splacení závazku je nutné směnku zažalovat (poplatek 4% z částky). Pokud máte zájem dlužnou částku vymáhat mimosoudně, můžete mě kontaktovat a sdělím Vám více.

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB