Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-07-15 11:16:10

rychzd
Host

náklad na ŽL

Dobrý den, prosím o sdělení, zda výdaj na živnostenský list je náklad v daňově uznatelný? Zdena

 

#2 2008-07-16 14:23:35

Re: náklad na ŽL

Ano, je. Schováte si účtenku (1000 Kč lze zaplatit v pokladně městského úřadu) a dáte do nákladů.

Pokud ale předpokládáte, že vaše celkové náklady budou dosahovat cca poloviny příjmů, vřele doporučuji se na evidenci výdajů vykašlat a uplatnit výdajový paušál 50 %.

Přijaté faktury, účtenky, paragony atd. pak můžete s lehkým srdcem házet do koše...

Offline

 

#3 2008-07-18 05:52:33

pivasek
Člen/ka

Re: náklad na ŽL

to by platilo třeba i pro mě, když nakupuji z USA a tady prodávám? Když např. koupím něco za 2000Kč a prodám za 5000Kč, je pro mě výhodnější vykašlat se na papíry a uplatnit 50% paušál? Pochopil jsem správně? :) Pokud ale budu mít třeba náklady třeba 35% oproti příjmům, ale koupím ještě nějakou výbavu do firmy a náklady oproti přímům se tak posunou nad 50%, tak už je zase lepší vše normálně účtovat?

Díky za odpověď, Michal.

Offline

 

#4 2008-07-18 15:01:48

Re: náklad na ŽL

Ono jde hlavně o to, jestli vedete daňovou evidenci nebo účetnictví. Také z vašeho dotazu nevyplývá, zda jste OSVČ nebo S.R.O.

Pokud ale vedete daňovou evidenci, a předpokládáte, že vaše výdaje nebudou vyšší než 50 %, tak je nesmyslné se zdržovat jejich evidencí, když můžete uplatnit výdajový paušál.

Offline

 

#5 2008-07-18 15:26:59

pivasek
Člen/ka

Re: náklad na ŽL

evidenci a OSVČ jako vedlejší činnost

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB