Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-03-03 17:16:06

Lucka2
Člen/ka

Daňové příjmy

Dobrý den paní Zdeno,
chtěla bych Vás poprosit o radu. Podnikatel je plátce DPH v oboru zemní práce. Musí mít nějaký živnostenský list když obdrží provizi za zprostředkování pojištění (dostane ji za to, že má u tohoto poj.agenta pojištěnou firmu, auta....)? Myslím že by se to mohlo zdanit podle par. 10 a žádný živnost.list mít nemusí. Od DPH je to osvobozené.

Děkuji za odpověď.

Offline

 

#2 2012-03-03 22:55:25

Zdena
Moderátorka

Re: Daňové příjmy

Dobrý večer, paní Lucko.
ŽL nepotřebuje. Pokud přijímá v souvislosti s pojištěním obchodního majetku, tak bych zahrnula do příjmů z podnikání. Finanční činnosti jsou osvobozené od DPH, měl by vykazovat na řádku 50 přiznání k DPH.

Offline

 

#3 2012-03-04 09:43:16

Lucka2
Člen/ka

Re: Daňové příjmy

Děkuji paní Zdeno za odpověď :o))

Offline

 

#4 2012-03-04 11:10:12

Lenka.muf
Člen/ka

Re: Daňové příjmy

Paní Zdeno, dovolím si ještě poznámku.... pokud přijme zdanitelná plnění spojená s touto osvobozenou činností, tak má povinnost krátit DPH na vstupu zálohovým koeficientem a na konci roku vypořádá koeficientem ročním?
Děkuji za reakci. Lenka

Offline

 

#5 2012-03-05 20:54:04

Zdena
Moderátorka

Re: Daňové příjmy

Poskytuje plnění osvobozené a bez nároku na odpočet. Měl by si tedy stanovit zálohový koeficient a u přijatých plnění, která se vztahují jak činnostem, ze kterých má plný nárok na odpočet, tak k osvobozeným činnostem, ze kterých nemá žádný nárok na odpočet, krátit daň na vstupu.

Před pár lety jsem řešila přijaté provize z penzijního připojištění. Než bych se zdržovala vyplňováním ř. 50 (tenkrát 530) a šaškovala kolem krátícího koeficientu, tak jsem to raději spláchla mezi zdanitelná plnění. DPH jsem počítala shora. Šlo o pár korun.

Offline

 

#6 2012-03-05 21:16:21

Lenka.muf
Člen/ka

Re: Daňové příjmy

Moc děkuji, myslela jsem si to. Lenka

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB