Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#26 2012-02-27 11:00:48

Eva27
Člen/ka

Re: dohoda o provedení práce - důchodce

Děkuji za odpověď,jen mi není jasné,že musím odevzdat vyúčtování daně z příjmu ze závislé činnosti za rok 2011 již do 1.3.2012,já myslela,že stačí do 31.3.2012.

Offline

 

#27 2012-02-27 18:24:52

jaromira
Člen/ka

Re: dohoda o provedení práce - důchodce

Termín 31.03.2012 ( resp.02.04.2012) se týká "Přiznání k dani z příjmů FO za rok 2011"  .
Termín 01.03.2012 se týká odevzdání "Vyúčtování daně z příjmů ze závislé činnosti za rok 2011 " za vás jako zaměstnavatele ( z mezd zaměstnanců).

Offline

 

#28 2012-02-27 18:28:28

Zdena
Moderátorka

Re: dohoda o provedení práce - důchodce

Termíny najdete v daňovém kalendáři na stránkách MF ČR:
http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/cds/xsl … 14567.html

Offline

 

#29 2012-02-28 18:00:46

Eva27
Člen/ka

Re: dohoda o provedení práce - důchodce

Dobrý den,děkuji,to jsem zmotala dvě věci,ale musím se přiznat,že vůbec nevím,ač jsem nastudovala pokyny k vyplnění tohoto přiznání,jak jej vyplnit,když jsem neplatila žádné zálohy a ani u jednoho z důchodců samozřejmě nevyjde žádná dań.

Offline

 

#30 2012-02-29 08:38:31

87HaNaH87
Člen/ka

Re: dohoda o provedení práce - důchodce

Dobrý den,
mají důchodci a studenti nějaké omezení kolik si mohou nejvíc vydělat? A jsou povinni pokud jim bude srážena zálohová daň dělat roční zúčtování? Ještě by mě zajímalo jestli je vůbec možné že by se stalo že by někdo při ročním zúčtování musel doplácet daň..
Moc děkuji za odpověď.
Hanka

Offline

 

#31 2012-03-01 17:37:53

Eva27
Člen/ka

Re: dohoda o provedení práce - důchodce

Dobrý den,musím se vyjádřit k odpovědím na moje dotazy zde na diskusním fóru ohledně zaměstnávání na dohodu o provedené práci důchodců.Dostala jsem mylnou radu,že musím,když jsem vloni zaměstnala na dohodu o PP důchodce vyplnit a k 1.3.odevzdat vyúčtování daně z příjmu ze závislé činnosti.To ale není pravda,tato daň se týká pouze když máte  zaměstnance,když se jedná o pracovní poměry na základě dohod o PP,tak se musí eventuelně platit,tak odevzdávat Vyúčtování srážkové daně..přesný název Vyúčtování daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně z příjmú FO,resp.PO a to je až k 2.5.2012 a je potřeba být zaregistrován na FÚ jako plátce této daně a ne daně ze závislé činnosti .Takže ne všechny rady jsou OK.POZOR

Offline

 

#32 2012-03-01 18:13:49

Lenka.muf
Člen/ka

Re: dohoda o provedení práce - důchodce

paní Evo, motáte to dál.... v roce 2011 DPP do 5000 brutto bez podepsaného prohlášení se daní srážkovou daní, a DPP nad 5000 vždy zálohovou, je-li podepsané prohlášení, pak se daň snižuje o odčitatené položky ev. slevy. Pokud zaměstnáváte, měla byste být registrovaná, nejlépe k oběma zmiňovaným daním a v termínu na Fú předložit vyúčtování třeba i nulové.

Offline

 

#33 2012-03-01 19:24:29

Marie66
Člen/ka

Re: dohoda o provedení práce - důchodce

Dobrý den.
jak už tady bylo několikrát napsáno, toto je diskusní forum a nikoli placená poradna.

Paní Evo, jaký je podle Vás rozdíl mezi srážkovou a zálohovou daní? Jaké Vyúčtování kdy použijete?
Když se mrknete do §6 ZDP, tak zjistíte, že i DPP a DPČ je závislá činnost.
Nemusíte mi samozřejmě odpovídat. Já to vím :-), ale Vy si to zkuste promyslet.

Offline

 

#34 2012-03-01 20:45:46

Zdena
Moderátorka

Re: dohoda o provedení práce - důchodce

Eva27 napsal(a):

Dobrý den,musím se vyjádřit k odpovědím na moje dotazy zde na diskusním fóru ohledně zaměstnávání na dohodu o provedené práci důchodců.Dostala jsem mylnou radu,že musím,když jsem vloni zaměstnala na dohodu o PP důchodce vyplnit a k 1.3.odevzdat vyúčtování daně z příjmu ze závislé činnosti.To ale není pravda,tato daň se týká pouze když máte  zaměstnance,když se jedná o pracovní poměry na základě dohod o PP,tak se musí eventuelně platit,tak odevzdávat Vyúčtování srážkové daně..přesný název Vyúčtování daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně z příjmú FO,resp.PO a to je až k 2.5.2012 a je potřeba být zaregistrován na FÚ jako plátce této daně a ne daně ze závislé činnosti .Takže ne všechny rady jsou OK.POZOR

Odpovědi, které jste na tomto fóru dostala, jsou naprosto korektní a bezchybné. Pokud chcete vyplnit a odevzdat Vyúčtování daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby i přesto, že jste (v souladu se zákonem) uplatňovala daň zálohovou, tak to klidně udělejte. Ale nesnažte se, prosím, namluvit členům diskusního fóra, že všechny dohody o provedení práce musejí být zdaněné srážkou podle zvláštní sazby daně, není to pravda. Jestliže vám nestačila fundovaná odpověď paní Jaromíry, tak si laskavě prostudujte ustanovení § 6 odst. 4 a § 38h odst. 4 zákona o daních z příjmů.

Offline

 

#35 2012-03-02 07:36:07

jaromira
Člen/ka

Re: dohoda o provedení práce - důchodce

Dobrý den, musím se vyjádřit k příspěvku, který napsala paní Eva27 :

Pokud si myslíte, že né všechny rady na tomto DISKUSNÍM FORU jsou OK, využívejte PLACENÉ služby daňových poradců nebo si nastudujte
příslušné zákony. Tady vyjadřujeme své názory, diskutujeme, na vás je, zda poskytnutou radu použijete.

Taky nevím vše a když potřebuji, POŽÁDÁM O RADU NEBO NÁZOR, ale je jenom na mně, jak danou problematiku vyřeším.
  Nereaguji kvůli uražené ješitnosti, ale zarazilo mě, jakým způsobem jste příspěvěk napsala.

Offline

 

#36 2012-03-10 17:41:15

Zdena
Moderátorka

Re: dohoda o provedení práce - důchodce

87HaNaH87 napsal(a):

Dobrý den,
mají důchodci a studenti nějaké omezení kolik si mohou nejvíc vydělat? A jsou povinni pokud jim bude srážena zálohová daň dělat roční zúčtování? Ještě by mě zajímalo jestli je vůbec možné že by se stalo že by někdo při ročním zúčtování musel doplácet daň..
Moc děkuji za odpověď.
Hanka

Důchodci ani studenti nemají žádná finanční omezení. Pokud jim bude srážena zálohová daň vždy jen u jednoho zaměstnavatele, u kterého podepsali prohlášení k dani, tak nemusejí podávat daňové přiznání. Nemusejí ani žádat zaměstnavatele o roční zúčtování.

Offline

 

#37 2013-01-14 12:51:08

Salem
Člen/ka

Re: dohoda o provedení práce - důchodce

Dobrý den

pokud si pracující důchodce vydělá na DPP měsíčně maximálně do 700kč měsíčně bude i z tohoto příjmu v roce 2013 platit daň?

Offline

 

#38 2013-01-14 12:55:16

JANAA
Člen/ka

Re: dohoda o provedení práce - důchodce

Dobrý den, ano, i ze mzdy 700 bude odvádět 15% daně. Sleva na dani bohužel skončila pro penzisty.

Jana

Offline

 

#39 2013-01-21 00:29:57

jana58
Člen/ka

Re: dohoda o provedení práce - důchodce

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na otázku ohledně daní. Důchodce, který měl  u zaměstnavatele uzavřenou dohodu o provedení práce na 5 000,-/měs. po dobu 8 měsíců v roce  a má u něj podepsané růžové prohlášení, chtěl by však odvést zároveń daň z pronájmu bytu. Co má udělat? Musí podávat sám danové přiznání?  Do jaké výše příjmu? Nebo zdanění nechá na zaměstnavateli a pouze sám "dodaní" pronájem bytu.
Děkuji Vám za odpověď.

Offline

 

#40 2013-01-21 09:50:32

JANAA
Člen/ka

Re: dohoda o provedení práce - důchodce

Dobrý den, pokud má povinnost zdanit příjem z pronájmu, pak musí sám podat daňové přiznání, Vy mu vystavíte potvrzení o zdanitelných příjmech.
Pronájem by nemusel danit, pokud by příjem z nájmu nepřesáhl 6 tisíc, což asi nebude tato situace. Jana

Offline

 

#41 2013-03-04 19:05:10

JANAA
Člen/ka

Re: dohoda o provedení práce - důchodce

Dobrý den, kde prosím v zákoně najdu, že důchodce nad 65 roků nemá nárok na základní slevu na dani na poplatníka? Děkuji, Jana

Offline

 

#42 2013-03-04 21:00:07

Zdena
Moderátorka

Re: dohoda o provedení práce - důchodce

Nehledejte, nenajdete.

Pouze v § 35ba/1/a) ZDP je s účinností od 1.1.2013 (zatím jen do 31.12.2015) stanoveno,  že daň se nesnižuje u poplatníka, který k 1. lednu zdaňovacího období pobírá starobní důchod z důchodového pojištění nebo ze zahraničního povinného pojištění stejného druhu.

Offline

 

#43 2013-03-05 07:17:07

JANAA
Člen/ka

Re: dohoda o provedení práce - důchodce

Paní Zdeno moc děkuji, jste studnice informací, pěkný den, Jana

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB