Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-02-29 17:10:40

brush
Člen/ka

Musím podávat daňové přiznání?

Zdravim,

mám dotaz ohledně daňového přiznání. Jako OSVČ jsem byl veden od 9.6.2011 do 7.8.2011 a podnikal jsem pouze měsíc a půl. Nešlo ani o podnikání, ale o práci na živnostenský list u firmy Gresa s.r.o. U nich jsem pracoval první měsíc na dohodu o provedení práce a druhý právě jako OSVČ. Můj příjem byl na dpp 20 800 čistého, druhý měsíc jako OSVČ 10 500 Kč. Pak jsem u nich přestal pracovat a přerušil jsem podnikání. To vše jsem navíc dělal jako vedlejší činnost při škole. Četl jsem, že když můj příjem nepřesáhne 15 000 kč, nemusím podávat daňové přiznání. Jaké mám tedy povinnosti k finančnímu úřadu, ke zdravotní pojišťovně a SSZ?? A pokud musím podat přiznání, mám přiznat i částku na DPP? Přijde mi to nelogické, protože z této částky již byla sražena záloha na daň.

Díky

Offline

 

#2 2012-03-01 23:35:38

Lenka.muf
Člen/ka

Re: Musím podávat daňové přiznání?

Dobrý den,
myslím, že pro vás je výhodné vše zdanit. Nechte si vystavit potvrzení o příjmu z DPP (§6 ZDP), příjmy 10 500 (§7 ZDP) výdaje 40%,60% nebo 80% podle činnosti jakou jste vykonával a ze všeho si můžete odečíst odčitatelnou položku za celý rok, tím vám vyjde daňová povinnost 0,- Kč a ještě požádáte o vrácení daně sražené u zaměstnavatele z DPP. Nedaní se pouze příležitostné příjmy do 20 000 (§10 ZDP). Přehledy na soc. a zdrav. stejně musíte podat, když jste podnikal, byť jen měsíc. Předpokládám, že jste činnost pozastavil?
Lenka

Editoval Lenka.muf (2012-03-01 23:37:07)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB