Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-02-28 08:32:41

sisina1
Člen/ka

odpisy

Dobrý den, provozujeme ubytování a získali jsme dotaci z EU, vzhledem k rozsahu prací jsme dokončili 1. etapu, na kterou jsme čerpali dotaci v roce 2010 a bylo vydáno rozhodnutí o předčasném užívání stavby. Další etapu si financujeme ze svých prostředků. Kdy mám začít uplatňovat odepisy nemovistost? Bylo mi řečeno, že až po vydání kolaudačního rozhodnutí, které by mělo proběhnout v letošním roce. Je to tak správně, nebo mám uplatnit odpisy jen z hotové části - jak postupovat při stanovení ceny nemotosti je mi snad jasné.

Offline

 

#2 2012-03-22 14:12:16

Marie66
Člen/ka

Re: odpisy

Dle mé zkušenosti - odpis nemovitosti až po kolaudaci. Musíte mít také schválení od hygienické stnice, požárníků. To je součást kolaudace.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB