Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-02-23 19:57:35

marketanovotna
Člen/ka

Poštovné

Dobrý den,

chci se ujist. Když budu prodávat zboží přes internet (např. e-shop), zboží bude za cenu např. Kč 600,- včetně DPH (budu plátce DPH) k tomu zákazník zaplatí poštovné např. Kč 130,-- celkem tedy Kč 730,--.

Z čátky Kč 730,-- odvedu DPH, ze zisku DP, soc. poj., zdr. poj. Je to tak?

Jde mi o to, že odvody budou i z poštovného, které mi nezůstane. Existuje nějaká další možnost? Platit odvody z poštovného by se mi nechtělo?

Moc děkuji.

Offline

 

#2 2012-02-23 20:32:10

Marie66
Člen/ka

Re: Poštovné

Budete mít jistě i nějaké náklady.
DP, SP a ZP budete platit ze zisku. Jakým způsobem budete uplatňovat výdaje?

Offline

 

#3 2012-02-24 08:56:53

marketanovotna
Člen/ka

Re: Poštovné

Budu vést daňovou evidenci, protože paušál se mi nevyplatí. Náklady budu mít nákup zboží, poštovné do režie. Jde mi vyloženě o to poštovné, ze kterého odvedu i DPH. Vadí mi i, že se poštovné započítává do obratu pro stanovení hranice DPH, přesto, že mi nezůstane.

Offline

 

#4 2012-02-24 12:36:06

Marie66
Člen/ka

Re: Poštovné

Promiňte. ale vyšší částka Vám "nezůstane"
Např fakturujete za zboží 600 Kč, které vstupují do obratu. ale za něco to zboží pořídíte.
Dalšími náklady jsou třeba zmiňované poštovné, telefon. kancelářské potřeby atd.

Offline

 

#5 2012-02-25 07:52:24

marketanovotna
Člen/ka

Re: Poštovné

Děkuji. Vidím, že propočítávat to na jednu položku nemá smysl. Musím to brát komplexně. Na vydané faktuře budu mít tedy jako jednu položku cenu zboží, druhou poštovné. Z celkové částky odvedu DPH na výstupu (na vstupu si uplatním jen u zboží, u poštovného to nejde). Je to tak, že? Vystavit fakuru bez poštovného by bylo asi chybné, že?

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB