Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-02-23 13:28:51

Lanka
Člen/ka

daňové přiznání

Dobrý den, chci se zeptat jsem OSVČ vedu daňovou evidenci od 1.1.2012 jssem činnost pozastavil a jsem veden na ÚP daňové přiznání jsem již odevzdal ale vrtá mi hlavou jestli jsem tam neměl uvést pohledávky a závazky které jsem neměl ještě uhrazené byly uhrazené až teď v únoru nebo budu muset příští rok podat přiznání i přehledy na VZP a OSSZ.já si myslím že uvádím jen skutečné příjmy které jsem obdržel k 31.12.2011 ale js zmatený tím pozastavením činnosti jestli to nemám náhodou špatně.

                                                                                                         Děkuji

Offline

 

#2 2012-02-24 12:51:27

Zdena
Moderátorka

Re: daňové přiznání

Pokud jste přerušil činnost až v roce 2012, tak jste do daňového přiznání za rok 2011 správně uvedl jen příjmy, které jste obdržel do 31.12.2011.  Úpravy základu daně byste provedl až v případě, že činnost neobnovíte do termínu pro podání daňového přiznání za rok 2012, tedy do 1.4.2013.

Offline

 

#3 2012-02-28 18:19:29

slunecnice
Člen/ka

Re: daňové přiznání

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda má moje sestra podávat daňové přiznání. Je na mateřské dovolené a pracovní poměr ji stále trvá, ale nemá zde žádné příjmy, ještě pracuje na dohodu o pracovní činnosti, kde má příjem cca 8000 Kč hrubého - zde má podepsané Prohlášení poplatníka a daň má zde nulovou.
Děkuji.

Offline

 

#4 2012-02-28 19:18:11

Marie66
Člen/ka

Re: daňové přiznání

Vaše sestra má příjmy ze závislé činnosti  a vzhledem k podpisu Prohlášení jí není strhávána žádná daň ze mzdy. Není co zúčtovávat za rok a aní nemá povinnost podávat DAP

Offline

 

#5 2012-02-28 20:18:00

slunecnice
Člen/ka

Re: daňové přiznání

Moc děkuji za odpověď!

Offline

 

#6 2012-02-29 16:35:47

chertana
Člen/ka

Re: daňové přiznání

Dobrý den. Prosím poraďte. Pokud OSVČ je povinná vest účetnictví (je zapsaná v OR jako cizinka), může uplatnit výdaje procenty? Pokud ano, tak co tedy s přílohy k DPFO ( Výkazy zisku a ztráty, rozvaha...). Děkuji.

Offline

 

#7 2012-02-29 17:00:39

JANAA
Člen/ka

Re: daňové přiznání

Dobrý den, vedu jednu osvč - cizince, uplatňuje výdaje procentem z příjmů. K přiznání vytvořím a přiložím výkaz zisku a ztrát a rozvahu. Ale neptejte se mne, jak tyto výkazy tvořím... dalo by se říct "lidová tvořivost" ...  v každém případě, finanční úřad, kam toto jde, to tak nějak toleruje....

Příjmy-příloha č.1 ř. 101 přiznání  dám do výkazu zisku a ztrát do výkonů,
výdaje z přílohy č.1 ř.102  procentem dám do výkazu zisku a ztrát do výkonové spotřeby. Toť vše, co dávám do výkazu zisku a ztrát.

Do rozvahy dám rozdíl mezi příjmy a výdaji do aktiv do krátkodobého majetku, do pasiv tu samu částku do výsledku hospodaření...toť vše.

Ale opravdu je asi můj fú tuze tolerantní.

Jana

Editoval JANAA (2012-02-29 17:08:37)

Offline

 

#8 2012-03-01 00:20:35

chertana
Člen/ka

Re: daňové přiznání

Děkuji za odpověď. Já jsem si spíš myslela, že se účetní závěrka ne má k DPFO dávat vůbec v případě výdajů paušálem, protože se týká přímo účetnictví. Ví někdo ještě, jak to funguje?

Offline

 

#9 2012-03-01 01:36:20

Lenka.muf
Člen/ka

Re: daňové přiznání

Taky mám takový případ FO vede účetnictví, výdaje uplatňuje paušálem. Takže podvojně zaúčtuju celý rok, zjistím zdanitelné výnosy a do přiznání dám výdaje paušálem (jsou-li výhodnější). Vypočtenou daň zaúčtuju a sestavím rozvahu a výsledovku z účetnictví a přiložím k přiznání a do přílohy napíšu, že daňové výdaje jsou uplatněny paušálem, toť celé.

Offline

 

#10 2012-03-01 09:17:53

Marie66
Člen/ka

Re: daňové přiznání

Ano, já také postupuje přesně tak jak popsala Lenka. Závěrka se samozřejmě příkládá.

Offline

 

#11 2012-03-01 23:46:33

chertana
Člen/ka

Re: daňové přiznání

Děkuji mockrát.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB