Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-02-20 00:49:44

Orlicek
Člen/ka

Neoznámení ukončení živnosti

Dobrý den, před cca 10 lety jsem - ještě jako student - ve víře ve velmi dobrý kšeft založil živnost a podal o tom oznámení na příslušných úřadech. Asi rok nato jsem zjistil, že jsem se v tomto ohledu přecenil a na ČSSZ podal oznámení o ukončení samostatné výdělečné činnosti. Co jsem neudělal, bylo zrušení živnosti na živnostenském úřadě. Podtrženo, sečteno - 10 let mám aktivní ŽL, během té doby jsem studoval, nebo byl a dodnes jsem zaměstnán, z nezávislé činnosti jsem příjem žádný neměl a od odhlášení na ČSSZ jsem žádná přiznání příjmů z nezávislé činnosti nepodával.
Nyní prosím o radu - jak dále postupovat? Mám s tímto zajít na ŽÚ a uvést věci formálně do pořádku? Jaké mi hrozí sankce v případě, že odhlásím živnost se zpožděním cca 9 let, a jaké v případně, že tento krok neučiním a vyhmátne mě kontrola z živnostenského nebo jiného úřadu s potřebnými pravomocemi?
Děkuji předem za odpověď a přeji hezký den.

Offline

 

#2 2012-02-20 14:33:13

Nela
Člen/ka

Re: Neoznámení ukončení živnosti

Nehrozí  Vám nic, podle současné právní úpravy nemáte povinnost přerušení živnosti živnostenskému úřadu oznámit.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB