Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-01-06 16:16:26

Jakub Rychetský
Host

instalace hardware

rád bych si v nejbližší době zařídil živnostenský list...
nejvíce by mi asi vyhovoval obor č.94

94.    Poskytování software a poradenství v oblasti hardware a software   
- poskytování užití software
- implementace software
- pronájem software
- rozmnožování počítačových programů
- poradenství v oblasti software
- poradenství v oblasti hardware
- poradenství v oblasti komunikací a počítačových sítí

dost nutně bych do své činnosti potřeboval zahrnout opravy PC, tím myslím výměnu jednotlivých součástek součástek, instalaci hardware...
nenašel jsem pod co by to tak mohlo spadat...jediná možnost mi připadá
č.  44.    Výroba a opravy elektrických strojů a přístrojů a elektronických zařízení pracujících na malém napětí a výroba elektrického vybavení
zde se hovoří o opravě...to si však lze vyložit jako oprava jednotlivých součástek, ne jejich instalace nevím jak z toho ven...
( je to tak, že PC patří do této skupiny tzn. do 50V i když do zdroje vede 220V, ale tento je jako oddělený zárukovaný celek a v pc je již max. 12V. pouze opravy zdroje nesmím provádět - to by byla některá z živností řemeslných)

díky za jakoukoli pomoc

Jakub Rychteský

 

#2 2008-07-09 16:05:50

panet
Host

Re: instalace hardware

Tak toto by me taky zajimalo, resim podobny problem. Sem tam budu potrebovat vynmenit disk ci nejakou komponentu.

 

#3 2008-08-21 12:29:03

Zdena
Moderátorka

Re: instalace hardware

Pánové, zdá se, že nejste sami, kdo řeší podobné problémy. Zkuste pročíst diskuzi na jiném serveru:
http://www.podnikatel.cz/diskuse/648/

Offline

 

#4 2008-09-03 11:59:57

Zdena
Moderátorka

Re: instalace hardware

Tak jsem vyzpovídala synovce, který na rozdíl ode mně ví, co je to počítač, napětí a ostatní zbytečnosti:-) Shodli jsme se na tom, že na sestavování počítače a opravy stačí obor č. 29 živnosti volné. Počítač prý pracuje na střídavém napětí od 0,1 - 16 V. Zdroj má svoji pečeť a svého výrobce a pokud sestavujete počítač, tak zdroj nevyrábíte, ani neopravuje - kvůli záruce. Tolik oficiální stanovisko. Neoficiálně - pokud by se chtěl hrabat ve zdroji, tak to prostě nebude nikomu účtovat.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB