Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » Doklady
  •  » jak dát zjednodušený doklad do DE plátce DPH

#1 2011-07-17 15:54:58

klarka
Člen/ka

jak dát zjednodušený doklad do DE plátce DPH

Dobrý den, moc prosím o odpověď.
Stačí v daňové evidenci plátce DPH dávat zjednodušené doklady tak jak jsme je dostali,já je lepím na čistý papír seřazené podle datumu, nebo je ještě musím opatřit názvem své firmy a mým DIČem.Děkuji.

Offline

 

#2 2011-07-17 18:55:39

Zdena
Moderátorka

Re: jak dát zjednodušený doklad do DE plátce DPH

Zjednodušený daňový doklad musí hlavně obsahovat údaje o dodavateli , o zdanitelném plnění, sazbu daně a cenu celkem (podrobněji v § 28/4 ZDPH). Údaje o odběrateli nejsou povinnou náležitostí, stačí dávat doklady tak, jak jste je dostali. Pokud jsou tištěné na termopapíru, tak doporučuji ofotit, nebo naskenovat a kopie si uložit.

Offline

 

#3 2012-01-17 19:46:35

jedle
Člen/ka

Re: jak dát zjednodušený doklad do DE plátce DPH

Prosím o radu - vím, že ze zjednodušeného daňového dokladu si jako plátce, pro které bylo uskutečněno plnění, musím sama vypočítat daň a za tu jsem zodpovědná. Můj dotaz zní, stačí rozpočítat daň na výdajový doklad nebo musím uvést přímo na paragon, stvrzenku. Výdajový pokladní doklad je přilepen na papíře spolu s paragonem.
A ješte jedna prosba - v případě, že se mi za měsíc nasbírá víc zjednodušených dokladů na stejné plnění, např. papíry do kanceláře, tiskopisy atd. musím počítat dph z každé stvrzenky zvlášť, nebo můžu spočítat z celkové sumy ze všech ZDD dohromady.
Moc děkuji.

Offline

 

#4 2012-01-17 21:30:52

Zdena
Moderátorka

Re: jak dát zjednodušený doklad do DE plátce DPH

Základ daně a DPH mám rozpočítané v záznamní povinnosti k DPH, neuvádím na paragon, výdajové pokladní doklady nevypisuji. Dokud jsem vypisovala, tak jsem na ně uváděla základ daně a daň.

Pokud mám více ZDD na stejné plnění, například za PHM, tak je sloučím do souhrnného dokladu, ale počítám DPH z každé stvrzenky zvlášť.

Offline

 

#5 2012-01-17 21:45:22

jedle
Člen/ka

Re: jak dát zjednodušený doklad do DE plátce DPH

Děkuji za radu.
Ovšem v případě možnosti zaokrouhlovat mě to přijde jedno, z čeho to vypočítám, oba případy jsou možné ne? Když využiji možnost zaokrouhlení, může se stát, že vyjde daň vyšší, při počítání každého dokladu zvlášť, než když to spočítám z celkové částky.

Offline

 

#6 2012-01-18 22:32:19

Zdena
Moderátorka

Re: jak dát zjednodušený doklad do DE plátce DPH

Podle mého názoru jsou oba způsoby možné.

Offline

 

#7 2012-01-18 22:36:10

jedle
Člen/ka

Re: jak dát zjednodušený doklad do DE plátce DPH

Zdeni, moc vám děkuju.

Offline

 

#8 2012-01-20 14:18:08

Stáňa
Člen/ka

Re: jak dát zjednodušený doklad do DE plátce DPH

Dobrý den.
Potřebuji poradit jak zaúčtuvat DPH. Mám výdejku ze skladu na reklamní zboží nad 500.Kč. Potřebuji uplatnit DPH na výstupu. Jak to udělat ,když nebude faktura.
Děkuji

Offline

 
  • Index
  •  » Doklady
  •  » jak dát zjednodušený doklad do DE plátce DPH

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB