Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-01-03 16:57:52

pepakrat01
Člen/ka

Výdajový paušál na auto ve sdružení podnikatelů

Dobrý den.

Rád bych vás opět poprosil o radu. Podnikám jako OSVČ, vedu dobrovolně účetnictví a od ledna 2012 jsem vstoupil do sdružení podnikatelů se svým bratrem, podnikajícím také jako OSVČ. Můj bratr má v majetku automobil, který používá výhradně k podnikání. Za rok 2012 si bude uplatňovat výdajový paušál na auto. Tady na fóru jsem se dočetl, že se o těchto nákladech (paušálu na auto) neúčtuje, ale pouze se upraví daňové přiznání na konci roku. Pokud to dobře chápu, pro sdružení podnikatelů povedu jedno účetnictví (doklady nás obou budu mít v jedné evidenci). Pokud budu mít například na konci roku 2012 zisk 100 000 Kč, rozdělím jej na 50 000 Kč pro každého a pouze majitel auta si bude moci ulatnit paušál na auto v daňovém přiznání? Já nebudu mít na paušál k tomuto autu nárok? I když vlastně reálné finanční náklady jsme nesli oba stejným dílem (phm i parkovné se platilo ze společné pokladny sdružení)?

Předem moc děkuji za odpověď a přeji šťastný nový rok.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB