Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2011-12-26 05:07:06

lízátko
Člen/ka

Soc. a zdrav. pojištění - vedlejší činnost

Dobrý den,
od měsíce 8/2011 podnikám na základě živn.oprávnění, činnost vedlejší (jsem zároveň na rodičovské dovolené).
V letošním roce jsem neplatila žádné zálohy na soc. a zdrav. pojištění.

Jak tomu bude od ledna 2012? Jsem již povinna platit zálohy?

Moc Vám děkuji a zdravím
Kořenková Lenka

Offline

 

#2 2011-12-26 23:31:56

Zdena
Moderátorka

Re: Soc. a zdrav. pojištění - vedlejší činnost

Po podání přehledu o příjmech a výdajích OSVČ začnete platit zálohy na zdravotní pojištění (pokud nevykážete ztrátu). Více zde: http://www.jakpodnikat.cz/zdravotni-pojisteni.php
pročtěte bod 3) pojistné platí i stát.

U sociálního pojištění bude záležet na tom, jak vysoký daňový základ vykážete v přiznání za rok 2011. Pokud bude nižší než 24.740,- Kč, tak nebudete doplácet pojistné za rok 2011 ani platit zálohy v roce 2012. Pokud bude daňový základ vyšší a vznikne tedy povinná účast na důchodovém pojištění OSVČ, tak doplatíte pojistné a po podání přehledu začnete platit zálohy v takové výši, v jaké jste je vypočítala v přehledu.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB