Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2011-11-22 10:38:14

Adam80
Člen/ka

Plátce DPH?

Zdravím,

mám dotaz. Pročetl jsem si celý web a nějak jsem nepochopil, proč je pro mě výhodné stát se plátcem DPH, a to i za předpokladu, že mými klienty jsou samotní plátci. Já chci platit paušálem, tak mě to přece nemusí zajímat, ne? Díky

Offline

 

#2 2011-11-22 16:56:21

JANAA
Člen/ka

Re: Plátce DPH?

Dobrý den Adame80, být plátcem DPH se vyplatí jen ve velmi málo případech, takže platí pravidlo, že pokud Vás do plátcovstí DPH "nešoupne" zákon, tak se tam nehrnu.  Jasně, že Vaši klienti by od Vás raděj viděli fakturu s DPH, a možná Vás budou tlačit, aby jste se stal plátcem dobrovolně, já bych to nedělala. Ale to je můj názor.
Platit paušálem asi myslíte uplatňovat výdaje paušálem, zajímat Vás DPH nemusí do té doby, pokud nedosáhnete zákonné hranice pro povinnou registraci k DPH.  J

Offline

 

#3 2011-12-02 15:20:26

ssonik
Člen/ka

Re: Plátce DPH?

Dobrý den, chceme si pronajmout  penzion a také tam vařit. Sehnala jsem plno informací ohledně živnostenského listu, ale stále tápu, jestli být plátcem DPH a nebo ne. Příjmy budou z ubytování a výdaje suroviny,prostředky na úklid atd. Prostě tomu stále nerozumím.Obrat počítáme okolo milionu ročně.Můžete mi prosím poradit a nebo popsat, jak DPH funguje.Mockrát Vám děkuji a přeji hezký den Soňa

Editoval ssonik (2011-12-02 16:00:50)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB