Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2011-10-29 16:29:27

zaxmax
Člen/ka

Spolupráce s jinou OSVČ

Pěkný den,

modelová situace:

Já OSVČ, provozuji maloobchod (internetový) s mobilními telefony, náhradními díly apod. + obchod s použitým zbožím + servis.

Můj známý, OSVČ opravuje telefony také, díly kupuje ode mě. (Plus připravuje plány na nějaký jiný MO prodej). Nyní, protože má málo zakázek, začal mimojiné pracovat "pro me" a to tím způsobem, že vkládá (a edituje) produkty do mého eshopu, toto mi zhruba jednou za čtrnáct dni fakturuje, dle rozsahu obejdnané práce.

V praxi to tedy vypadá, že já průběžně fakturuji jemu za objedané díly a on mě za objednanou práci. Osobně v tom nevidím nic zlého, protože vše je řádně vedeno a zdaněno. Je to zkrátka taková protislužba. Otázka je, zda to nebude vadit nějakému úřadu, např. živnostenskému?


Pozn: Podíl jeho příjmu je nyní cca 50% z oprav a 50% z práce pro mě. Náklady chce uplatnit paušálem, vychází mu to lépe.

Děkuji za informaci, Pavel

Editoval zaxmax (2011-10-29 16:30:11)

Offline

 

#2 2011-10-29 23:28:40

Zdena
Moderátorka

Re: Spolupráce s jinou OSVČ

Podle mého názoru je to v pořádku. Známý má zřejmě živnost volnou, v rámci které může provádět vkládání dat do databáze (obor č. 56), takže nijak nepřekračuje své živnostenské oprávnění. Vy si nemusíte vkládat zboží do eshopu sám, na tuto činnost si můžete objednat dodavatele.

Offline

 

#3 2011-10-31 16:19:40

zaxmax
Člen/ka

Re: Spolupráce s jinou OSVČ

Ano, spíše jsem narážel na skutečnost, že peníze mezi námi dvěma putují oběmi směry. Já dodávám díly mu pro jeho činnost, on zase dodává službu mě pro mojí činnost. Zda tohle neodporuje ničemu.

Offline

 

#4 2011-11-01 22:30:05

Zdena
Moderátorka

Re: Spolupráce s jinou OSVČ

Neodporuje.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB