Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2011-03-29 16:30:15

dajanka
Člen/ka

Vrácení daně

Dobrý den paní Zdeno.

Prosím o radu. Chtěla jsem pomoci kamarádovi s vrácení daně, ale nejsem si jistá správností. Od 1.1. do konce roku byl vedený na ÚP, od května do konce září pracoval a za tuto dobu měl hr.příjem přes 44 000,-Kč a sražená záloha z příjmu byla 6180,-Kč. Od října do konce roku byl nemocný. Když jsem to hodila do počítače na výpočet, tak mi vyšlo, že mu těch 6180,-Kč vrátí. Ale vím, že se nevrací nic, pokud je výdělek do 48000,-Kč. Nebo to platí jen u bonusů.  Díky za odpověď. Daja

Offline

 

#2 2011-03-29 16:46:49

JANAA
Člen/ka

Re: Vrácení daně

Dobrý den, Dajo, máte to dobře, vrátí mu vše, co bylo sraženo, 48 tisíc u dětí - bonusů. Jana

Offline

 

#3 2011-03-29 20:32:15

dajanka
Člen/ka

Re: Vrácení daně

Děkuji moc za radu. Daja

Offline

 

#4 2011-03-29 20:33:50

JANAA
Člen/ka

Re: Vrácení daně

Není zač, hezký večer, J.

Offline

 

#5 2011-04-28 12:26:11

Geroj
Člen/ka

Re: Vrácení daně

Dobrý den,

přišlo mi vrácení daně za minulý rok - počítá se to jak zdanitelný příjem v tomto roce?

Offline

 

#6 2011-04-28 14:27:42

Marie66
Člen/ka

Re: Vrácení daně

Ne, protože placení daně není zdanitelný náklad.

Offline

 

#7 2011-10-24 11:42:01

tommi
Člen/ka

Re: Vrácení daně

Dobrý den chtěl bych se zeptat jak je to s vrácením daně pokud jsem byl zaměstnán v jednom roce u několika zaměstnavatelů.
Nebo třeba jen 3 měsíce musím si vyžádat podklady pro vrácení daně? Popřípadě pokud jsem byl u více zaměstnavatelů tyto částky se sčítají? Nebo musím vydělat určitou částku aby mi mohla být daň vůbec vrácena?   Děkuji.

Offline

 

#8 2011-10-24 17:55:35

Marie66
Člen/ka

Re: Vrácení daně

Od všech zaměstnavatelů v příslušném roce si musíte vyžádat Potvrzení o zdanitelných příjmech. Všechna tato potvrzení předáte do 15.2. mzdové účtárně, která Vám zpracovávala mzdu k 31.12. a tento poslední zaměstnavatel provede roční zúčtování daně - resp. vrácení daně. Nezáleží na výši výdělku u jednotlivých zaměstnavatelů. Při ročním zúčtování se zohlední sleva na poplatníka, na manželku, na vyživované osoby, invaliditu.... S tím si mzdová účetní po doložení všech podkladů jistě poradí :-).

Offline

 

#9 2011-10-24 23:31:52

tommi
Člen/ka

Re: Vrácení daně

Díky mockrát.:cool:

Offline

 

#10 2011-10-25 00:23:33

tommi
Člen/ka

Re: Vrácení daně

Jo a ještě něco může se stát že zaměstnavatel si nechá moji vrácenou daň, protože mám podezření že to tak dělá. Vždy jsem si nechal zpracovávat daně u zaměstnavatele a on mi řekl že mi nic nevrátí jelikož vypočtená částka byla pod 200 Kč. Proto jsem si následující rok udělal daně sám a moje zjištění mě srazilo na kolena protože to byl pořádnej balík peněz. Proto se ptám na systém vrácení pokud to zpracovává zaměstnavatel jestli peníze přijdou na účet jemu a on je mi pak dá nebo chodí rovnou mě?

Offline

 

#11 2011-10-25 09:02:39

Marie66
Člen/ka

Re: Vrácení daně

Pokud dělá RZD zaměstnavatel, tak o vypočtenou "vratku" sníží nejbližší odvodovou povinnost. Pokud platit daň z mezd nemusí, vrátí příslušnou částku Fú jemu a on zahrne výsledek RZD do Vaší mzdy. (nezdaňuje se)
Pokud máte pochybnosti, můžete zaměstnavatele požádat o předložení celkového výpočtu daně za rok. Jestli v tom je problém, tak potom doporučuji zpracovat Přiznání k DPFO samostatně. V tomto případě bude přeplatek poukázán přímo na Váš účet nebo adresu. Musíte ale v Prohlášení poplatníka daně do 15.2.  podepsat, že nežádáte roční zúčtování daně. Na závěr. podle mých posledních zkušeností se nevrací částka do 50,- Kč, nikoli do 200,-.

Offline

 

#12 2011-10-25 15:11:57

tommi
Člen/ka

Re: Vrácení daně

Takže postup je jasný jen mi jde o to že pokud mi to započítá do mzdy tak vrácení jde na jeho účet a pokud mi řekne že mi nic nevrátili a já si to nezkontroluji tak si peníze může nechat?

Offline

 

#13 2011-10-25 17:13:13

Marie66
Člen/ka

Re: Vrácení daně

Já se domnívám, že to není tak jednoduché, ošidit zaměstnance o přeplatek. Já jsem na mzdy měla kontrolu a vyplacení přeplatku RZD si zkontrolovali. Proč myslíte, že by si to Váš zaměstnavatel dovolil? (jasně, je to asi o odvaze a povaze :-((,). Znovu radím: požádat o předložení výpočtu, nebo ve vlastním zájmu sestavit výplatní pásky od všech zaměstnavatelů za celý rok a požádat někoho nezávislého, kdo se orientuje, o výpočet. ( Už jsem to jednomu pánovi tak počítala, ač jsem neměla ÚPLNĚ všechno, ale rozdíl oproti jeho mzdové účetní byl v desítkách korun, takže byl spokojen, a jde to).

Offline

 

#14 2011-10-25 19:01:37

tommi
Člen/ka

Re: Vrácení daně

Ano přesně o odvaze a povaze. Na kontrolování už je pozdě já tam už nepracuji 3 roky ale odvahu na to určitě má. Jsem se díval do OR a tam má výdělek 66000 za rok i když vydělává okolo 1 000 000 Kč za měsíc, v daních umí chodit má i poradce který je teď poslancem za VV a to taky není zrovna neviňátko. Vím nezní to pravděpodobně pokud vydělává tolik peněz jenže to by jste se s ním musela potkat a pak by jste uvěřila že je to možné. Každopádně díky za rady.

Offline

 

#15 2011-10-28 10:45:49

Marie66
Člen/ka

Re: Vrácení daně

Věřím všemu, co jste napsal. Ale bohužel u nás "malých" se všechno lépe kontroluje, a proto já se snažím mít vše OK a nedovolila bych si zaměsntance ÚMYSLNĚ ošidit. Úcetnictví zpracovávám 12 let, jsem už trochu otrlejší, ale před deseti lety jsem nespala kvůli 170 Kč. Každopádně Vám přeji splehlivějšího zaměstnavatele a hezké dny. :-). M.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB