Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2011-02-27 18:11:06

Daja71
Člen/ka

Odpis výdaje za nákup domény

Mám dotaz chystám se koupit internetovou doménu za 67000,- bez DPH, jakým způsobem mám provést odpisy z DE, někde jsem četl ,že na tento druh výdaje je hranice 60000,- tak by se dala cena domluvit do teto hranice a pak by jsem to mohl odepsat hned ?
Díky

Offline

 

#2 2011-02-28 15:43:57

Zdena
Moderátorka

Re: Odpis výdaje za nákup domény

Celou částku 67.000,- Kč uplatníte jako výdaj při úhradě podle § 24/2/zn) zákona o daních z příjmů.

Offline

 

#3 2011-10-14 14:16:34

Daja71
Člen/ka

Re: Odpis výdaje za nákup domény

Chtěl bych prosím ještě upřesnit zavedení do daňové uvidence u plátce dph - a to nákup internetové domény za 67000,- kč bez DPH, odepisuje se tedy a nebo ne ? A případně jak dlouho se odepisuje ,našel jsem § 32a Odpisy nehmotného majetku - zákona o daních z příjmu a tam je uvedeno že nad 60000,- by se mělo odepisovat ??
Tak nevím má se odepisovat nebo nemá ?

Děkuji za odpověď.

Offline

 

#4 2011-10-14 22:46:24

Zdena
Moderátorka

Re: Odpis výdaje za nákup domény

Pokud nevedete účetnictví (vedete daňovou evidenci), pak nehmotný majetek neodpisujete. Odkaz na příslušné ustanovení zákona o daních z příjmů jsem uvedla v původní odpovědi.

Kopíruji text:
zn) výdaje na pořízení nehmotného majetku20) nebo jeho technického zhodnocení u poplatníků s příjmy podle § 7 nebo § 9, pokud nevedou účetnictví,

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB