Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2011-09-29 17:14:55

pepakrat01
Člen/ka

Provozovna v domě mých rodičů

Dobrý den.

Měl bych několik otázek týkajících se provozovny. Jsem podnikatel OSVČ, který vede účetnictví. Chtěl bych si zařídit jednu místnost jako kancelář v domě svých rodičů. Protože to není můj dům, nemám jej v obchodním majetku.
Můžu si zde zřídit kancelář, ačkoliv nebudu platit žádné nájemné?
Pokud ano, můžu si dát do nákladů veškeré vybavení (psací stůl, židle, počítač, sedačka, konferenční stolek, ...)?
A jak by to bylo s energiemi? Je možno malou část elektřiny dávat do nákladů, ačkoliv na vyúčtování jsou moji rodiče, nebo si máme sepsat smlouvu, ve které bude uvedeno, že platím poměrnou část elektřiny já?
Musím zřízení kanceláře nahlašovat na FÚ jako provozovnu?

A ještě jedna otázka. Jak to bude s daní z nemovitosti. Pokud bych část domu používal k podnikatelské činnosti, museli by za mě rodiče platit vyšší sazbu, protože bude část nemovitosti určena k podnikatelským účelům?

Předem moc děkuji za odpovědi.

Offline

 

#2 2011-10-13 18:19:16

pepakrat01
Člen/ka

Re: Provozovna v domě mých rodičů

Dobrý den.

To se opravdu na tomto fóru nenajde nikdo, kdo by mi mohl poradit?

Budu vdečný za jakoukoli radu.

Děkuji.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB