Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2011-10-06 22:19:01

lindalev
Člen/ka

Prodej auta z majetku sro společníkovy

Dobrý den, moc vás prosím o odpověd na můj nynější obrovský problém.
Moje společnice v sro si v lonském roce převedla auto z majetku firmy do soukromého za cenu víceméně obvyklou. Nyní toto sro likvidujeme a před pár dny mi zavolala naše účetní a danová poradkyně, že nám zapoměla říct, že jsme měly udělat i znalecký posudek. Co se s tím dá prosím udělat? Moc děkuji za odpověd.

Offline

 

#2 2011-10-10 18:53:22

Zdena
Moderátorka

Re: Prodej auta z majetku sro společníkovy

Obávám se, že nyní už s tím nic neuděláte. Posudek soudního znalce musí podle § 196a obchodního zákoníku předcházet prodeji.

Offline

 

#3 2011-10-10 19:35:42

lindalev
Člen/ka

Re: Prodej auta z majetku sro společníkovy

Děkuji za odpověď, ale nějaké řešení vás prosím nenapadá? Myslíte, že by mohlo být řešením zhotovení posudku nyní? Samozdřejmě datováním do stavu automobilu v termín prodeje. Věřím, že nějaké řešení je přeci možné najít. Těším se na vaši odpověď.

Offline

 

#4 2011-10-11 00:33:52

Zdena
Moderátorka

Re: Prodej auta z majetku sro společníkovy

Obávám se, že kupní smlouva není platná. V tom případě by dodatečné zhotovení znaleckého posudku (byť by znalec stanovil cenu majetku v době prodeje) nemělo smysl. Nevím, zda existuje nějaké schůdné řešení, konzultujte s daňovou poradkyní. Já bych nechala věci tak, jak jsou, a doufala bych, že ujdu daňové kontrole.

Offline

 

#5 2011-11-07 14:29:17

suchula
Člen/ka

Re: Prodej auta z majetku sro společníkovy

Prosím o zodpovězení dotazu:
Pokud je situace opačná než v předchozím příspěvku, a to:
jediný vlastník s.r.o. si koupí vozidla do s.r.o. za cenu obvyklou od sebe jako fyzické osoby, a od svého otce/fyzická osoba/. I v tomto případě je nutný znalecký posudek?
Děkuji

Offline

 

#6 2011-11-09 00:25:21

Zdena
Moderátorka

Re: Prodej auta z majetku sro společníkovy

Podle mého názoru by měl být v případě společníka zpracován znalecký posudek (§ 196a/3 obch.zák.). U otce nevím, zda by nemohl být považován za osobu jednající ve shodě.
Nebylo by rozumnější prodat auta společnosti přes autobazar?

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB