Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2011-09-13 08:43:53

Gita.R
Člen/ka

Živnost bez provozovny

Dobrý den. Ráda bych si založila živnost, při které budu vlastní výrobky prodávat pouze prostřednictvím internetu (osobní vyzvednutí zboží nebude možné), popřípadě na stánku na různých akcích typu vánoční/velikonoční trhy. Tedy nebudu de facto mít žádnou skutečnou provozovnu. Jakým způsobem v tomto případě vyplnit jednotný registrační formulář?

Můj problém spočívá totiž v tom, že žiji v městském bytě, ve kterém nesmím podnikat, nechci-li si vystavovat riziku jeho odejmutí. Nemohu tedy adresu svého bydliště uvést jako adresu provozovny.

Offline

 

#2 2011-09-13 23:29:37

THMHTHMH
Člen/ka

Re: Živnost bez provozovny

Dobrý den, jednoduché, využijte nabídky jakékoliv virtuální kanceláře, office housu a podobně, případně kontaktujte mne, sami nabízíme pronájem adresy k sídlu za 500 kč měsíčně bez DPH včetně přebírání pošty, příjem faxů a recepce.
Mějte se, TH.

Offline

 

#3 2011-09-15 16:02:42

Nela
Člen/ka

Re: Živnost bez provozovny

Provozovnu (jinými slovy prodejnu) vůbec nepotřebujete zřizovat.
Pokud máte v městském bytě nahlášeno bydliště, tak v ohlášení živnosti uvedete jako adresu místa podnikání adresu svého bydliště. Žádné doklady se nepřikládají, pouze prokážete občanským průkazem, že jde o totožnou adresu. V bytě nebudete podnikat, budete zde vykonávat pouze administrativní úkony související s podnikáním.

Pokud by zvolená adresa místa podnikání a adresa Vašeho bydliště byla odlišná, potom živnostenskému úřadu doložíte právní titul k užívání místa podnikání (stačí souhlas majitele nebo nájemní smlouva, smlouvu o výpůjčce aj.). Místo podnikání je adresa odkud "řídíte" svoji podnikatelskou činnost, nemusíte se tam trvale zdržovat, na druhou stranu by jste měla mít alespoň zajištěno přebírání písemností, ale to lze vyřešit např. nahlášením doručovací adresu.

Offline

 

#4 2011-09-19 10:45:42

Gita.R
Člen/ka

Re: Živnost bez provozovny

THMHTHMH: Děkuji, ale podnikám spíše pro radost než pro výdělek, takže Office House by pro mne byl jen další zbytečný výdaj. :)

Nela: Děkuji, tohle jsem potřebovala slyšet.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB