Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2010-12-27 20:13:28

Ferrar
Člen/ka

živnost neplátce DPH a e-shop

Dobrý den,

mám pár otázek. Chci si založit živnost Maloobchod, Velkoobchod a chci provozovat e-shop s elektronikou pomocí dropshipmentu přes jeden velký český velkoobchod. Moje otázky jsou následující a budu velice rád když mi je zodpovíte a tím mi hodně pomůžete.

1. Když budu neplátce DPH a budu provozovat e-shop a pomocí dropshipmetnu jen budu posílat objednávky velkoobchodu, který bude posílat mím jménem zboží koncovému zákazníkovi. Stačí když budu mít faktury v elektronické podobě v administrativní části e-shopu?

2. Pochopil jsem správně, že když v jednom z měsíců v roce nepřesáhnu částku 1 milionu Kč nemusim se stát plátcem DPH?

3. Pokud moje živnost bude vedlejší , protože pracuji jako řidič nemusím platit sociální ani zdravotní pojištění?

4. Můžete mi prosim říci co vše mám udělat po roce živnosti. Kam zajít a co vše vyplnit, abych neporušil zákon o živnosti? Protože v tomhle jsem opravdu lajk a plavu hodně v tom.

Děkuji moc za odpovědi.

Offline

 

#2 2011-01-01 15:47:33

Zdena
Moderátorka

Re: živnost neplátce DPH a e-shop

1. Podle mého názoru ano. Pokud by případná kontrola chtěla vidět faktury v papírové podobě, tak snad budete mít možnost je vytisknout.

2. Obrat počítáte vždy za 12 bezprostředně předcházejících po sobě jdoucích kalendářních měsíců. Například: nasčítáte obrat za měsíce říjen 2009 až září 2010, další výpočet: obrat za listopad 2009 až říjen 2010 atd. Pokud po skončení některého měsíce zjistíte, že jste za 12 předcházejících měsíců překročil 1 mil. Kč, tak se registrujete k DPH.

3. Nemusíte platit zálohy. To ovšem neznamená, že nebudete platit pojistné. Pokud jste zároveň s podnikáním zaměstnán, tak platíte zdravotní pojištění (6,75% z rozdílu příjmů a výdajů) jen jednou za rok po podání přehledu o příjmech a výdajích. U sociálního pojištění bude důležitá výše daňového základu, V prvním roce podnikání neplatíte zálohy, po skončení roku buď doplatíte pojistné a v příštím roce hradíte zálohy, nebo vám nevznikne povinná účast na důchodovém pojištění, nebudete zpětně nic doplácet, ani hradit zálohy.  Více zde, čtěte vedlejší činnost s vyššími zisky a vedlejší činnost s nízkými zisky: http://www.jakpodnikat.cz/socialni-poji … peceni.php

4. Zajděte na živnostenský úřad a tam vyplňte jednotný registrační formulář. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit též finančnímu úřadu, správě sociálního zabezpečení a zdravotní pojišťovně. Tím budete mít splněné všechny oznamovací povinnosti.

Offline

 

#3 2011-03-07 14:40:54

Ferrar
Člen/ka

Re: živnost neplátce DPH a e-shop

Dobrý den paní Zdeno,

prosim Vás, když tedy se stanu živnostníkem a zaregistuju se na úřadech tak daňe platím vždy až po roce k 31. březnu? Prodávám většinou přes Aukro a můj obrat nepřesáhne snad ani 100 000 Kč. Potřebuji poradit, protože toto je pro mne španělská vesnice.

Děkiji předem za odpovědi.

Offline

 

#4 2011-03-08 00:00:44

Zdena
Moderátorka

Re: živnost neplátce DPH a e-shop

Ano, daně a pojistné za rok 2011 budete platit až v roce 2012, zatím si s nimi nemusíte dělat starosti. Postup při vyplňování daňového přiznání a přehledů za rok 2010 se vás sice netýká, ale můžete se podívat, do čeho jdete:
http://www.jakpodnikat.cz/danove-prizna … krokem.php

Po zahájení podnikání, tak si hlavně hlídejte, abyste stále byl považován za OSVČ vedlejší, Pokud byste ztratil zaměstnání a zároveň byste svižně nepřerušil podnikání, tak se z vás automaticky stane OSVČ hlavní s povinností platit minimální zálohy na pojistné. ZP 1.670,- Kč a SP 1.807,- Kč měsíčně bez ohledu na výši příjmů z podnikání.

Offline

 

#5 2011-08-07 14:27:27

mycokeen
Člen/ka

Re: živnost neplátce DPH a e-shop

Dobrý den mam dotaz:

Mám uz skoro zavedený eshop, se vsim vsudy tak jak se má,ochodni podminky jak nakupovat, kontakt proste vse.Veskery kontakt ajemno jde na moji matku . Jde mi jenom o to ze ja pracuji jako pordejce v jednom krame.Matka ma zivnostak vlastni ico a dic a plati si vse sama jako kadernice ale zivnostensky list umoznuje nakup a prodej autoprislusenstvi atd...Neni platce dph. Nepocitam s velkymi videlky.Nebude snad problem s nicim ...Diky za odpoved...

Offline

 

#6 2014-04-23 19:01:27

Klaucary
Člen/ka

Re: živnost neplátce DPH a e-shop

Dobrý den, mám dotaz:
Chtěla bych prodávat zboží přes internet, provozovnu k živnosti tedy nemám (mít nebudu), je možné , pokud by si objednal někdo i z místa mého bydliště ( či okolí) doručit mu zboží osobně a prodat ho za hotovost? Samozřejmě použít k tomu patřičný doklad, obor živnost volná ...
Děkuji za odpověd

Offline

 

#7 2014-04-24 17:54:53

Zdena
Moderátorka

Re: živnost neplátce DPH a e-shop

Zboží můžete doručit osobně a prodat je za hotové.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB