Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2011-07-26 22:32:34

shaggy155
Člen/ka

Švarcsystém

Dobrý den, pracuji pro jednu firmu na ŽL. S firmou mám uzavřenou smlouvu o poskytování služeb ve keteré je akorát cena práce za hodinu. Ale už nemám nijak stanovenou pracovní dobu ani místo výkonu práce. Práce vyžaduje každodenní docházení na místo pracoviště. K práci používám jednak své přístroje a jednak přístoje firmy.

Je to švarcsystém?

Offline

 

#2 2011-07-27 19:45:34

Marie66
Člen/ka

Re: Švarcsystém

Možná se pletu. ale tipuju Vás na externí účetní :-).  Vámi popsaná situace, podle mého názoru, nepředstavuje žádný problém, předpokládám. že svoje služby můžete, dle poptávky, poskytovat i jiným subjektům

Offline

 

#3 2011-07-27 22:30:32

shaggy155
Člen/ka

Re: Švarcsystém

Pletete se :) To nevadí, jde mi jen o to že s touto firmou mám uzavřenou smlouvu a to co si tam vydělám mi stačí, nepotřebuji si hledat další zákazníky:)

Offline

 

#4 2011-07-28 10:50:15

Marie66
Člen/ka

Re: Švarcsystém

Dobře :-). To, že Vás firma "zaměstnává" na ZL je spíše její problém než Váš. Vy přece nemůžete za to, že Vás "nechce" na HPP. :-).

Offline

 

#5 2012-04-01 19:09:16

Pampeliška
Člen/ka

Re: Švarcsystém

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, pokud by se jednalo o externí účetní byl by to problém?
Mám předběžnou nabídku od jedné s.r.o. na práci ext.účetní na svůj ŽL s docházením do firmy asi 3xtýdně. Dělala bych jen pro tuto jednu firmu.
Je to švarcsystém?
Děkuji.

Offline

 

#6 2012-04-02 09:02:56

barnysek
Člen/ka

Re: Švarcsystém

Dobrý den,

jako OSVČ provozuji výuku jazyků. Založila jsem si internetové stránky, kde nabízím výuku jazyků i jinými osobami. Těmto osobám pak vyplácím finanční částku, podle počtu odučených hodin. Dopředu nemohu říct, kolik zakázek budu mít a jaké budou výdělky jiných osob. Lektoři za studenty dojíždějí, místo výuky se tedy neustále mění. Může tato spolupráce probíhat probíhat, pokud lektoři jsou také OSVČ a na konci roku si sami podají daňové přiznání nebo s nimi musím uzavřít dohodu o provedení práce. Pokud s nimi dohodu o provedení práce uzavřít nemusím, jak by měla vypadat jiná smlouva, abych neporušila zákon a nejednalo se o Švarcsystém?

Offline

 

#7 2012-04-25 13:31:36

ABCsecurity
Člen/ka

Re: Švarcsystém

pozn. k Shaggy, četla jsem, že i živnostník,který pracuje tzv. švarcsystémem může být finančě postižen, čili je to i jeho problém ..... Pokuta je snad kolem 100 000Kč

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB