Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » Doklady
  •  » Povinnost vystavovat zálohovou fakturu

#1 2011-06-01 00:35:49

zaxmax
Člen/ka

Povinnost vystavovat zálohovou fakturu

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda existuje nějaká zákonem daná povinnost vystavit zálohovou fakturu v tomto případě, např:

25.1. Zákazník nakoupí zboží v eshopu a následně poukáže platbu na můj účet pod VS, který mu eshop automaticky vygeneruje.
28.1. Přijal jsem platbu na BÚ, vystavuju klasickou fakturu a píšu: Datum vystavení: 28.1.2011, datum splatnosti 28.1.2011. Forma úhrady: převodem, + pod součtem uhrazených částek připisuji text: "Fakturu neplaťte, byla již uhrazena převodem".

Stačí to tak, nebo je nutné vystavit nejprve zálohovou fakturu a potom až klasickou fakturu? Nebyl by to sice žádný extra problém, ale je to papírování navíc a to se mi moc nechce :-) :/

OSVC, neplatce DPH

Offline

 

#2 2011-06-01 22:53:57

Zdena
Moderátorka

Re: Povinnost vystavovat zálohovou fakturu

Stačí tak, jak jste popsal, nemusíte vystavovat zálohovou fakturu.
Živnostenský zákon vám ukládá povinnost vystavit doklad o prodeji zboží (jakýkoliv doklad, nemusí to být faktura) a to pouze na vyžádání. Pokud zákazník nežádá doklad, tak nemusíte vystavovat nic, pouze si vedete evidenci příjmů pro účely daně.

Offline

 
  • Index
  •  » Doklady
  •  » Povinnost vystavovat zálohovou fakturu

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB