Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » Doklady
  •  » Faktura zaplacena ze soukromého účtu

#1 2011-05-06 19:49:10

1mirex1
Člen/ka

Faktura zaplacena ze soukromého účtu

Dobrý den, jsem začínajíci podnikatel a asi jsem udělal chybu. Objednal jsem si zboží a zaplatil ho z účtu mé přítelkině. Můžete mi prosím Vás poradit, jak to mám vložit do účetníctví? Zboží bylo objednáno ze zahraničního velkoobchodu. Moc Vám děkuji za odpověď?

Offline

 

#2 2011-05-08 21:06:49

Zdena
Moderátorka

Re: Faktura zaplacena ze soukromého účtu

Kupte si zboží od přítelkyně.

Offline

 

#3 2011-05-08 21:11:05

1mirex1
Člen/ka

Re: Faktura zaplacena ze soukromého účtu

Děkuji za odpověď. Musim udělat nějakou smlouvu, nebo stačí když mi podepíše vydajový doklad?
Děkuji

Offline

 

#4 2011-05-08 21:23:12

Zdena
Moderátorka

Re: Faktura zaplacena ze soukromého účtu

Udělala bych kratičkou kupní smlouvu, stejně potřebujete nějaký seznam zboží, které jste od přítelkyně nakoupil, s cenami jednotlivých druhů zboží.

Případně by mohl stačit jen výdajový pokladní doklad s tím, že jste od přítelkyně koupil zboží dle přiložené faktury zahraničního velkoobchodu.

Offline

 

#5 2011-05-08 21:26:01

1mirex1
Člen/ka

Re: Faktura zaplacena ze soukromého účtu

Ok moc Vám děkuji.

Offline

 

#6 2011-05-17 15:37:09

Stáňa
Člen/ka

Re: Faktura zaplacena ze soukromého účtu

Dobrý den.
Chtěla bych se optat. V opravném DPH se do opravených řádků vypisují zjištěné rozdíly nebo ty navýšené nebo ponížené částky?
Udělala jsem opravné DPH a program mě vytiskl celé DPH s opravenou částkou.Z FU mě volala paní, že tam mají být pouze ty rozdíly.
Děkuji za radu.

Offline

 

#7 2011-05-17 23:15:25

Zdena
Moderátorka

Re: Faktura zaplacena ze soukromého účtu

V pokynech k vyplnění přiznání k DPH je uvedeno, že před uplynutím lhůty pro podání přiznání může daňový subjekt NAHRADIT přiznání, které již podal, opravným daňovým přiznáním. V řízení se dále postupuje podle opravného a k předchozímu se nepřihlíží. Jestliže se k původnímu přiznání nepřihlíží, tak by opravné mělo být podle mého názoru vyplněno celé s opravenou částkou. Navíc pokyny neobsahují žádné ustanovení o tom, že byste v případě opravného přiznání měla vyplňovat jen rozdíly.

Podle pokynů se rozdíly od údajů, podle kterých byla stanovena poslední známá daň, uvádějí v dodatečném přiznání. Jestliže podáváte opravné, tak daň ještě nebyla stanovena.

Offline

 
  • Index
  •  » Doklady
  •  » Faktura zaplacena ze soukromého účtu

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB