Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2011-03-24 14:35:11

Daja71
Člen/ka

Zaúčtování sconta faktury

Přeji hezký den,

potřeboval bych radu , jak zaúčtovat sconto 3% na přijaté faktůře v DE plátce DPH. Pokud uhradím tedy částku o 3% nižší , jestli to má vliv i na základ a DPH.
Díky za radu.

Offline

 

#2 2011-03-24 17:07:12

JANAA
Člen/ka

Re: Zaúčtování sconta faktury

I Vám hezký den, máte na mysli fakturu, kde při včasné úhradě do určitého data máte možnost uhradit nižší částku? Pokud ano, tak uhraďte včas nižší částku, fakturu zaúčtujte s uvedenými cenami bez slevy za včasnou úhradu. Firma by Vám na rozdíl částek měla poslat dobropis.
Pokud máte na mysli něco jiného, považujte má písmenka za bezpředmětná.
Jana

Offline

 

#3 2011-05-02 13:57:07

Daja71
Člen/ka

Re: Zaúčtování sconta faktury

Tak , jsem požádal o dobropis a dodavatel mi řekl ,že to již nijak vzájemně nezůčtovávají a mám si to sám v DE rozůčtovat , že je to takhle v pořádku. Tak nevím jestli ten nedoplatek mám dát do interního dokladu či jak to zaúčtovat.

poraďte díky.

Offline

 

#4 2011-05-02 15:22:32

Zdena
Moderátorka

Re: Zaúčtování sconta faktury

Interním dokladem si snižte závazek. DPH se nemění.

Upozorněte dodavatele na změnu od 1.4.2011, podrobnosti na stránkách MF ČR:
http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/cds/xsl … 13536.html

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB