Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2011-03-29 20:04:55

mila21
Člen/ka

Rozvoz zboží, řidič na ŽL

Dobrý den, dostal sem nabídku jezdit pro firmu a rozvážet zboží po Praze. Jezdil bych jejich dodávkou a peníze za práci mi nabídli 25tis. A moje otázky jsou, jestli mi stačí volná živnost, jezdit budu dodávkou do 3,5t a jak dlouho trvá vystavení ŽL? A poslední otázka, kolik musím platit soc. a zdrav. a kolik budu platit daně? Díky za odpovědi. Nemám s tím zkušenosti tak se bojím abych na tom neprodělal. Diky Miloš

Offline

 

#2 2011-03-30 17:13:12

Nela
Člen/ka

Re: Rozvoz zboží, řidič na ŽL

Volná živnosti nestačí, potřebujete koncesi na silniční motorovou dopravu. Pokud budete jezdit s dodávkou do 3,5 t tak nemusíte dokládat žádné doklady (nevztahuje se na Vás ani finanční a odborná způsobilost). Vydání koncese trvá obvykle tak týden až 14 dní (stanovená lhůta je 30 dní). Výši povinných odvodů najdete na první stránce.
Jaké jsou další podmínky - předpokládám, že budete mít pronajaté vozidlo, kdo bude platit náklady na provoz? 
Pokud někdo dělá řidiče a má živnostenské oprávnění jen na volnou živnost, tak se dopouští neoprávněného podnikání.

Pořád si myslím, že řidič má být zaměstnán, protože jeho činnost nenaplňuje znaky živnosti - soustavnost, samostatnost, vlastním jménem, na vlatní odpovědnost...

Offline

 

#3 2011-04-22 09:39:23

Martinice
Člen/ka

Re: Rozvoz zboží, řidič na ŽL

Souhlasím s Vámi, Nelo. Práce řidiče není živností, měl by to být zaměstnanec. Ale švarcsystém se dneska cpe všude:-((

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB