Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2011-03-24 20:14:43

martinaj23
Člen/ka

přehledy OSSZ a mateřská

Dobrý den, nemáte někdo zkušenost s vyúčtováním u "sociálky" v době, kdy jsem byla v roce jak zaměstnaná, tak jsem byla na mateřské? Udělala jsem klasický přehled s tím, že jsem celých 12 měsíců měla OSVČ jako vedlejší činnost a část roku jsem byla na mateřské. Docela mě překvapilo, když mi úřednice přehled upravila a základ rozdělalila ne na 12 měsíců, ale pouze na část toku, kdy jsem nebyla na mateřské - tím mě vznikla povinnost platit. Při mateřské jsem měla na OSVČ příjem - služby jsem dále přefakturovávala - práci jsem nevykonávala sama - toakto je to zákonem dovoleno. Není mi ztedy jasné, proč by mi měl být příjem rozdělen jen do části roku. Úřednice se obracení na zákon, kde je napsáno, že se z měsíců vyloučí ta doba, kdy je OSVŇ na nemocenské nebo mateřské - toto je myslím hlavně pro to, aby nebyla povinnost např, platit zálohy... pro mne to ale bohužel přitěžující okolnost? Nemáte někdo zkušenost s tím, jak to vyřešit? Podle mne je to v mém případě nelogické a mělo by dojít k rozdělení příjmů do celých 12 měsíců.
Děkuji moc za radu Martina

Offline

 

#2 2011-04-02 19:36:18

miruska.j
Člen/ka

Re: přehledy OSSZ a mateřská

Podle mě to nemá rozdělovat. Dokonce je čerpání mateřské ze zaměstnání důvodem pro výkon vedlejší činnosti uvedeno na přehledu. Jiné by bylo, kdyby jste čerpala mateřskou z podnikání. Ale pokud jste sama činnost nevykonávala, tak bych v tom vůbec problém neviděla.

Offline

 

#3 2011-04-06 13:45:17

Myšínek
Člen/ka

Re: přehledy OSSZ a mateřská

Marti já jsem stejný případ jako Vy. Bez problémů mi byl celý rok uznán jako vedlejší činnost.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB