Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » Dodatečné přiznání k DPH

#1 2011-03-21 22:23:06

zina
Člen/ka

Dodatečné přiznání k DPH

Dobrý den, paní Zdeno,potřebovala bych poradit s následujícím problémem :
neplátce DPH se z důvodu zaregistrování na poskytování reklamy - služba Google Adwords bude muset stát plátcem DPH povinně, jak jsem se dočetla v různých příspěvcích na internetu. Na FÚ bylo sděleno, že registrace bude možná se zpětným datem tj. 20.11.2010.
To znamená, že by se za 4. čtvrtletí 2010 mělo podat daňové přiznání k DPH, kde se uvede na  řádku 5  cena služby ( bylo to 3000,- Kč, co se poslalo Googlu do Irska ) 3000,- Kč + 600,- Kč DPH a totéž se napíše na ř.44 ? Nebo se tam na ř.44 napíše jen částka za proklikané služby ( to je k 31.12.2010 asi 515,- Kč) ?
A pak ještě dotaz, když nebylo podáno řádné daňové přiznání k DPH a je po termínu, podává se automaticky dodatečné daňové přiznání k DPH, protože řádné už nejde podat ?
Z faktur vydaných odvedu DPH, ale ten výpočet mám provést jak - je-li vydaná faktura na 5000,- Kč, tak to vypočíst shora - tedy základ 4166,66 + 833,34 DPH, nebo to musím udělat 5000,- Kč jako základ + 20 % DPH - teď už žádné opravné doklady nikomu poslat nemohu, tak bych ty peníze už nikdy nedostala, když se jedná o rok 2010 , jde to DPH počítat tedy shora ?
A ještě - může se uplatnit odpočet za 12 měsíců ze všech zásob a majetku, když se poprvé stávám plátcem nebo když je to po termínu, tak mám smůlu ?
Děkuji moc za odpověď a zdravím.
Zina

Offline

 

#2 2011-03-21 23:49:34

Vendyvan
Člen/ka

Re: Dodatečné přiznání k DPH

Přeji dobrý den, prosím o radu jak zaúčtovat u s.r.o. vrácené DPH a daně z příjmu. Dále jak účtovat náklady, když není za celé účetní období (kal.rok) žádný zisk a musí se odečíst od nerozděleného zisku jediného společníka. Prosím jak zaúčtovat. Lze uplatnit paušál náklady na automobil v majetku s.r.o.
Děkuji moc     Vendy

Offline

 

#3 2011-03-22 00:22:03

Zdena
Moderátorka

Re: Dodatečné přiznání k DPH

Lituji, tyto stránky jsou určeny fyzickým osobám, problematikou právnických osob se nezabývají.

Offline

 

#4 2011-03-22 12:51:34

Stáňa
Člen/ka

Re: Dodatečné přiznání k DPH

Dobrý den.
Jsem plátce DPH a budu fakturovat zboží na Slovensko ,ale neplátcům DPH. Moje faktura vydaná bude s DPH?
Když jsou plátci DPH na Slovensku,tak vím že vystavuji fakturu bez DPH.

Děkuji moc .Stáňa

Editoval Stáňa (2011-03-22 14:32:10)

Offline

 

#5 2011-03-22 17:37:59

Zdena
Moderátorka

Re: Dodatečné přiznání k DPH

No a co budete fakturovat, zboží, nebo službu? Pokud službu, tak jakou? Příjemcem služby je podnikatel neplátce, nebo nepodnikající osoba?

Offline

 

#6 2011-03-23 09:17:48

Stáňa
Člen/ka

Re: Dodatečné přiznání k DPH

Budu fakturovat zboží s dopravou. (zboží na dobírku)
Děkuji

Editoval Stáňa (2011-03-23 09:19:50)

Offline

 

#7 2011-03-23 21:52:20

Zdena
Moderátorka

Re: Dodatečné přiznání k DPH

Jde o zasílání zboží podle § 18 ZDPH, vystavte fakturu s DPH. V přiznání to bude uvedené jako tuzemské plnění (ř. 1 nebo 2). Pokud byste zasílali zboží neplátcům na Slovensko za víc než 35.000 EUR v kalendářním roce, tak byste se museli zaregistrovat jako slovenští plátci.

Offline

 

#8 2011-03-25 22:07:03

Zdena
Moderátorka

Re: Dodatečné přiznání k DPH

zina napsal(a):

Dobrý den, paní Zdeno,potřebovala bych poradit s následujícím problémem :
neplátce DPH se z důvodu zaregistrování na poskytování reklamy - služba Google Adwords bude muset stát plátcem DPH povinně, jak jsem se dočetla v různých příspěvcích na internetu. Na FÚ bylo sděleno, že registrace bude možná se zpětným datem tj. 20.11.2010.
To znamená, že by se za 4. čtvrtletí 2010 mělo podat daňové přiznání k DPH, kde se uvede na  řádku 5  cena služby ( bylo to 3000,- Kč, co se poslalo Googlu do Irska ) 3000,- Kč + 600,- Kč DPH a totéž se napíše na ř.44 ? Nebo se tam na ř.44 napíše jen částka za proklikané služby ( to je k 31.12.2010 asi 515,- Kč) ?
A pak ještě dotaz, když nebylo podáno řádné daňové přiznání k DPH a je po termínu, podává se automaticky dodatečné daňové přiznání k DPH, protože řádné už nejde podat ?
Z faktur vydaných odvedu DPH, ale ten výpočet mám provést jak - je-li vydaná faktura na 5000,- Kč, tak to vypočíst shora - tedy základ 4166,66 + 833,34 DPH, nebo to musím udělat 5000,- Kč jako základ + 20 % DPH - teď už žádné opravné doklady nikomu poslat nemohu, tak bych ty peníze už nikdy nedostala, když se jedná o rok 2010 , jde to DPH počítat tedy shora ?
A ještě - může se uplatnit odpočet za 12 měsíců ze všech zásob a majetku, když se poprvé stávám plátcem nebo když je to po termínu, tak mám smůlu ?
Děkuji moc za odpověď a zdravím.
Zina

Budete podávat řádné přiznání za 4. Q 2010, nikoliv dodatečné. Jestliže jste žádné přiznání nepodali, tak k němu nemáte co dodávat:-)
Nevím, jak je to u Adwords, ale předpokládám, že jste si předplatili službu. Na ř. 5 bych uvedla jako základ daně cenu služby 3.000,- (zřejmě vám Google poslal daňový doklad) + 600,- Kč DPH a totéž na ř. 44, částky za proklikané služby bych si nevšímala.

DPH z vydaných faktur můžete spočítat i shora (§ 37/2 ZDPH).

Budete podávat první přiznání k DPH (i když opožděně), takže si můžete uplatnit nárok na odpočet daně při změně režimu. Udělejte si inventury majetku ke dni registrace.

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » Dodatečné přiznání k DPH

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB