Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2008-05-08 15:52:41

Eva Baarová
Host

faktura do zahraničí

Dobrý den, podnikám jako fyzická osoba, neplátce DPH v poradenství a nyní mám zakázku pro firmu, která má sesterské pobočky i v Maďarsku. Jedná se o provedení jednorázového výzkumu a konzultace. V Maďarsku mě bude platit tamní pobočka. Musím být zaregistrována jako podnikatel v Maďarsku (jde jen o ojedinělou příležitost, ne o pravidelné podnikání)? Na služby pro maďarskou pobočku budu muset vystavit fakturu. Kde budu odvádět daň z příjmu? A mohla bych případně najmout někoho přímo v Maďarsku na DPP? Vím, že tohle není úplně jednoduchý dotaz, budu moc ráda, najde-li se někdo, kdo poradí.

 

#2 2008-05-08 22:13:20

Zdena
Moderátorka

Re: faktura do zahraničí

Nemusíte být registrovaná jako podnikatelka v Maďarsku, daň z příjmů budete odvádět v ČR i když bude faktura vystavena pro Maďary, třeba i v cizí měně. DoPP je pracovněprávní vztah a pokud byste chtěla někoho zaměstnat na území Maďarska, tak byste se určitě musela registrovat u řady místních úřadů. Nejsem právník, ale myslím, že by nebyl problém uzavřít s maďarským občanem například smlouvu o dílo, nebo smlouvu příkazní podle českých zákonů, tím se vyhnete pracovněprávnímu vztahu.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB