Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2011-02-24 21:44:34

hanik111
Člen/ka

Evidence příjmů

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda je možné přijímat platby za faktury na soukromý účet a jak mám vést příjmy? Výdaje uplatňuji paušálem.
Děkuji Hana Jandová

Offline

 

#2 2011-02-25 03:16:37

RR
Člen/ka

Re: Evidence příjmů

Napíšete jen příjem který byl z podnikání , a napíšete to do evidence příjmu . Není potřeba psát , že to bylo přijato na účet . Stačí do popisu napsat za co byla služba účtována .

Offline

 

#3 2011-03-13 21:21:51

Matulka
Člen/ka

Re: Evidence příjmů

Dobrý večer, jsem OSVC,FO,plátce DPH. Chci uplatnit za období 2010 paušální výdaj  v %. Provozuji hostinskou činnost a mám  ješte přijem z výherních automatů, které jsou umísteny v hospodě.  Můžu uplatnit výdaj 80 %? Přijmy pro DP  budou bez DPH a z nich uplatním těch 80 % výdajů? Děkuji M.

Offline

 

#4 2011-03-14 23:06:58

Zdena
Moderátorka

Re: Evidence příjmů

Příjmy pro daň z příjmů budou bez DPH. Uplatnila bych 80% i z provizí z VHA, považuji je za příjmy z hostinské činnosti (součást hostinských služeb).

Offline

 

#5 2011-03-15 09:12:27

Matulka
Člen/ka

Re: Evidence příjmů

Zdena napsal(a):

Příjmy pro daň z příjmů budou bez DPH. Uplatnila bych 80% i z provizí z VHA, považuji je za příjmy z hostinské činnosti (součást hostinských služeb).

Děkuji paní Zdeno za Vaš názor. Také jsem tak přemýšlela , ale někde jsem četla, že provize patří do podnikání podle jiného předpisu, ale, když mám jen ŽL na hostinskou činnost, tak vyplacený podíl z VHA bude asi součást příjmů z hostinské činnosti. Děkuji.M

Offline

 

#6 2011-03-15 16:44:08

moncicakk
Člen/ka

Re: Evidence příjmů

dobrý den chci se zeptat zda u uplatnování paušálních výdaju musím zdanit i faktury vystavené v roce. 2010 a zaplacené v roce 2011.

Offline

 

#7 2011-03-15 19:55:15

JANAA
Člen/ka

Re: Evidence příjmů

Dobrý den, daníte jen přijaté částky v roce 2010. Jana

Editoval JANAA (2011-03-15 19:55:32)

Offline

 

#8 2011-03-16 21:58:11

kovohemil
Člen/ka

Re: Evidence příjmů

JANAA napsal(a):

Dobrý den, daníte jen přijaté částky v roce 2010. Jana

Tak  já taky nevím ,ale na můj dotaz   www.danovedotazy.cz  mě bylo řečeno následující

Detail otázky: DPFO
Daní se nezaplacená faktura pokud jedu na výdaje procenty?
Odpověď:
Do příjmu se počítají i neuhrazené pohledávky.

A ještě jeden postřech  ,pokud si vypisuji Danovou kalkulačku  http://aktualne.centrum.cz/finance/pril … alkulacka/

tak při výdajem procenty se vůbec nic o pohledávce neukáže ,kdežto při skutečných výdajích se tam kolonka " pohledávky"  znázorní  z čehož usuzuji , při % se daní i pohledávka   a při skutečných výd. se nedaní.

Jak to tedy je?

Offline

 

#9 2011-03-27 13:31:12

Ruda
Člen/ka

Re: Evidence příjmů

kovohemil napsal(a):

JANAA napsal(a):

Dobrý den, daníte jen přijaté částky v roce 2010. Jana

Tak  já taky nevím ,ale na můj dotaz   www.danovedotazy.cz  mě bylo řečeno následující

Detail otázky: DPFO
Daní se nezaplacená faktura pokud jedu na výdaje procenty?
Odpověď:
Do příjmu se počítají i neuhrazené pohledávky.

A ještě jeden postřech  ,pokud si vypisuji Danovou kalkulačku  http://aktualne.centrum.cz/finance/pril … alkulacka/

tak při výdajem procenty se vůbec nic o pohledávce neukáže ,kdežto při skutečných výdajích se tam kolonka " pohledávky"  znázorní  z čehož usuzuji , při % se daní i pohledávka   a při skutečných výd. se nedaní.

Jak to tedy je?

Myslím si, že jsme Češi.
Příjem je vždy příjem. Pohledávka bude příjmem až vám ji někdy zaplatí.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB