Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-04-29 13:52:13

Iva
Host

valutová pokladna - daňová evidence

Prosím, vysvětlete mi někdo,jak se v daň.evidenci vede valutová pokladna. Mám fakturu za zboží placenou v hotovosti. Tuto fakturu zaúčtuji do běžných korunových výdajů přepočtenou na Kč? Nebo ji dám jen do nově založené číselné řady pro valutovou pokladnu? Děkuji.

 

#2 2008-04-30 00:21:51

Zdena
Moderátorka

Re: valutová pokladna - daňová evidence

Stejně, jako v účetnictví, kurzové rozdíly ale nejsou daňově uznatelné. Kvůli jedné faktuře bych valutovou pokladnu v DE nezřizovala. Platbu v hotovosti bych přepočetla vhodně stanoveným kurzem (možno používat i kurzy ČNB stejně, jako v účetnictví- denní, nebo pevný) a evidovala v běžných korunových výdajích.

Offline

 

#3 2008-04-30 06:21:09

Iva
Host

Re: valutová pokladna - daňová evidence

A co když přijde kontrola z FÚ a bude se jim zdát divné to, odkud jsme vzali valuty. Nemáme doklad ze směnárny o jejich nákupu. Zboží bylo nakoupeno tak, že dodavatel vystavil fakturu v cizí měně a ústně si částku přepočítali kurzem a zaplacena byla v Kč. Ale na faktuře není psáno, že bylo placeno v Kč.
Děkuji.

 

#4 2008-04-30 08:29:43

Zdena
Moderátorka

Re: valutová pokladna - daňová evidence

O co vám jde? Chcete se do nekonečna dohadovat na všech možných diskusních fórech o pitomostech, nebo se potřebujete vypořádat s jednou fakturou?
Daňová evidence NENÍ účetnictví, DE obsahuje údaje o příjmech a výdajích v členění potřebném pro zjištění základu daně - tečka. Žádný předpis vám nenařizuje vést pokladnu, natož pak valutovou. Žádný předpis vám nenařizuje prokázat, odkud jste vzali valuty.

Offline

 

#5 2008-04-30 10:39:08

Iva
Host

Re: valutová pokladna - daňová evidence

Děkuji za odpovědi.
Pro mě to nejsou pitomosti, naopak. Jen s tím nemám zkušenosti, tak jsem chtěla vědět různé názory.

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB