Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-03-21 16:01:34

hcrevize
Host

Kolik procent uplatnit?

Mám živnostenský list na revize, montáže opravy a údržbu elektrických zařízení. Když chci uplatnit paušální daň kolik procent mám počítat? 50 nebo 60%? Montáže jsou řemeslnou živností avšak revize asi už ne.
Díky za rady.

 

#2 2008-03-22 12:18:44

Jolana f
Host

Re: Kolik procent uplatnit?

Na montáže opravy a údržbu elektrických zařízení uplatněte 60%,
na revize (název další činnosti) 50%.
Oba příjmy sečtete do řádku 101, oba výdaje do řádku 102.
V příloze č.1 dole činnosti rozepíšete do tabulky.

 

#3 2008-03-23 11:09:15

patricie.muravska
Host

Re: Kolik procent uplatnit?

Dobrý den, ráda bych se dozvěděla, jaký paušál mohu uplatnit v předmětu podnikání " reklama, marketing ". Jedná se o webdesign + marketingové poradenství. Děkuji Pěknicová-Muravská

 

#4 2008-03-23 14:25:43

Jolana f
Host

Re: Kolik procent uplatnit?

Zdravím, pro  reklamu, marketing můžete uplatnit  50 % pro příjmy z jiné než řemeslné živnosti.
Pěkný den přeju.

 

#5 2008-04-23 19:47:25

Martina
Host

Re: Kolik procent uplatnit?

Mám živnost na motáž, opravy udržbu a revize vyhraněných elektrických zařízení a výrobu rozvaděčů nízkého napětí, jaké paušální výdaje mám uplatňovat, když převažují opravy a montáže, mohu uplatnit 60%     s tím, že využijí paušál nejvýhodnější pro poplatníka?

 

#6 2008-04-23 22:17:25

Zdena
Moderátorka

Re: Kolik procent uplatnit?

Je třeba oddělit příjmy za výrobu rozvaděčů a k nim uplatnit jen 50% výdajů. V příloze č. 1 je na rozdělení podle sazeb výdajů předtištěná tabulka.

Offline

 

#7 2008-04-24 10:35:27

Martina
Host

Re: Kolik procent uplatnit?

Rozumím tedy dobře, že ke věšem ostatním příjmům mohu uplatnit výdaj 60%??
Rozliším to pouze v příloze č. 1 v přiznání.
Děkuji Martina

 

#8 2008-04-24 13:39:58

Zdena
Moderátorka

Re: Kolik procent uplatnit?

Martino, moc se omlouvám, nepřečetla jsem si důkladně váš původní dotaz, takže odpověď beru zpět. Nyní správná odpověď.
Montáž, opravy, revize a zkoušky vyhrazených elektrických zařízení je živnost vázaná, ale není řemeslná, takže u ní nelze uplatnit výdaje ve výši 60% příjmů, ale jen 50%. K uplatnění 60% výdajů by musel mít živnost "Výroba, instalace a opravy elektrických strojů a přístrojů".
Výroba rozvaděčů nízkého napětí je živnost volná, také neřemeslná, proto i těmto příjmům můžete uplatnit výdaje jen ve výši 50%.

Offline

 

#9 2008-06-24 23:14:15

RadkaV79
Host

Re: Kolik procent uplatnit?

MŮJ PŘÍTEL PODNIKÁ V:SLUŽBY PŘI PĚSTOVÁNÍ A TĚŽBA DŘEVA.
JAKÉ PAUŠÁLNÍ VÝDAJE PROCENTEM MŮŽE UPLATŃOVAT?
Platí se při užívání paušálního výdaje procentem silniční daň na auto,které vlastní a je přihlášené na IČO?
Děkuji a s pozdravem Radka

 

#10 2008-06-25 12:21:25

Zdena
Moderátorka

Re: Kolik procent uplatnit?

Zřejmě má živnostenské oprávnění na živnost volnou, nazvanou Poskytování služeb pro hospodaření v lesích a pro myslivost. Jestliže nehospodaří ve vlastním, nebo pronajatém lese, pouze poskytuje služby jiným vlastníkům - nemá tedy příjmy z lesního hospodářství -  pak uplatní výdaje ve výši 50% z příjmů
Silniční daň se platí vždy, když je auto používáno k podnikání bez ohledu na způsob uplatňování výdajů. Více zde: http://www.jakpodnikat.cz/silnicni-dan.php

Offline

 

#11 2008-12-18 17:49:37

Bohuslav Novotný
Host

Re: Kolik procent uplatnit?

Dobrý den.  Mám živnostenský list kovoobrábění. Kolik mohu uplatnit procent na paušální výdaje když kopíruji klíče?     Děkuji za odpovědˇ.

 

#12 2008-12-25 17:13:47

Zdena
Moderátorka

Re: Kolik procent uplatnit?

Uveďte přesný název vaší živnosti.

Offline

 

#13 2008-12-26 16:50:53

Bohuslav Novotný
Host

Re: Kolik procent uplatnit?

Zdena napsal(a):

Uveďte přesný název vaší živnosti.

Dobrý den. Na Živnostenském listu je Kovoobrábění OKEC 2851.

 

#14 2008-12-27 16:49:55

Zdena
Moderátorka

Re: Kolik procent uplatnit?

Kovoobráběčství bylo řemeslnou živností, u které lze uplatnit výdaje ve výši 60%. Pro jistotu se ještě prolustrujte:-)  Vyhledejte sám sebe v živnostenském rejstříku zde:
http://www.rzp.cz/cgi-bin/aps_cacheWEB. … =ZVWSBJFND
zadejte si výpis s historií, kde uvidíte své současné i zaniklé živnosti. Původní živnost objevíte jako zaniklou i v případě, že ji jenom přejmenovali. Nyní by se vaše živnost mohla oficiálně nazývat Obráběčství. Pro vás je důležitý druh živnosti, která je uveden hned pod názvem. Pokud je tam napsáno: ohlašovací řemeslná (ať už se jmenuje jakkoliv), tak uplatňujete výdaje ve výši 60% příjmů.
(U živností, které jsou druhem vymezeny jako ohlašovací volné, nebo vázané, je možné uplatnit výdaje ve výši 50% příjmů.)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB