Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-04-23 18:08:30

martinanus
Host

Živnostenský list a novela

Dobrý den,
mám jeden ŽL, chci si k němu vyřídit druhý, pokud si jej vyřídím po 1.7. budu za něj taky platit?? V případě, že už jeden ŽL vlastním, nebudu muset po novele za vydání dalšího ŽL zaplatit poplatek??
Děkuji za odpověď

 

#2 2008-04-23 21:57:13

Zdena
Moderátorka

Re: Živnostenský list a novela

Novelu živnostenského zákona jsem ještě nečetla, takže jen přibližně: pokud máte některou z dnešních živností volných a druhý ŽL by byl také na živnost volnou, pak nebudete platit nic. Vycházím z bodu 8 přechodných ustanovení k ŽZ: "Podnikatel, který je ke dni nabytí účinnosti tohoto zákona oprávněn k provozování živnosti, která je podle tohoto zákona živností ohlašovací volnou, je ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona oprávněn k provozování živnosti ohlašovací volné v plném rozsahu."
Bude jen jedna volná živnost, v jejímž rámci budete moci vykonávat celou řadu různých činnosti.

Offline

 

#3 2008-04-23 22:43:20

mattoni1977
Host

Re: Živnostenský list a novela

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na zařazení živnosti. Jestliže začnu podnikat až po novele (v druhé polovině roku), kam bude zařazena moje činnost. Bude se jednat o programování/tvorbu software pro jednu firmu, přičemž výhradním vlastníkem a jedinou osobou, která bude s tímto SW nakládat (používat, upravovat, dále prodávat) bude ta firma, ne já. Bude to živnost volná, dle přílohy č. 4, 56. Poskytování software, poradenství v oblasti informačních technologií, zpracování dat, hostingové a související činnosti a webové portály?

Děkuji za odpověď.

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB