Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-04-21 21:04:51

Martin Skřivánek
Host

Půjčovna chladících výčepů

Dobrý den,

chci se zeptat, co je potřeba k tomu, abych mohl půjčovat přenosné chladící výčepní zařízení za peníze? Musím mít živnostenský list? Jaký? Co je potřeba k jeho získání? (nemám vzdělání v pohostinství ani praxi)Pokud mi na to nedokážete odpovědět, moc Vás prosím a rodu, na koho se obrátit-děkuji za ochotu. Skřivánek-Zlín

 

#2 2008-04-21 21:13:21

Martin Skřivánek
Host

Re: Půjčovna chladících výčepů

Ještě abych upřesnil o co mi jde. Nechci to jako hlavni pracovní čionnost. Jsem zaměstnanec v klempířské firmě. Výčep chci půjčovat jen tak. Odhadovaný měsíční příjem max 1500kč. Jen nechci, aby na mne někdo doletěl, že se "obohacuju", nebo tak něco-dík

 

#3 2008-04-21 23:32:19

Zdena
Moderátorka

Re: Půjčovna chladících výčepů

Pokud máte chladící zařízení v obchodním majetku (provozujete např. hostinskou činnost, což zřejmě nebude váš případ), pak nepotřebujete další ŽL a příjmy zdaňujete jako příjem z hostinské činnosti.
U zařízení, které je vaším soukromým majetkem, bude záležet na tom, zda se bude jednat pouze o občasný, příležitostný pronájem, nebo o soustavnou a opakovanou činnost. V případě soustavného pronájmu by podle mého názoru byla vhodná živnost na pronájem a půjčování movitých věcí. Kopíruji náplň živnosti:

93. Pronájem a půjčování věcí movitých               
     Pronájmem věcí movitých s následnou koupí najatých věcí (finanční leasing, a podobně). Pronájem a půjčování věcí movitých, zejména dopravních prostředků (osobních a nákladních automobilů, jízdních kol a podobně), strojů a zařízení pro zemědělství, stavebních strojů (bez obsluhy), spotřebního zboží, oděvů, sportovních potřeb, technických přístrojů pro domácnost. Pronájem koní (k pracovním, sportovním a podobným účelům) a jiných, zejména hospodářských, zvířat bez obsluhy. Obsahem živnosti není pronájem nemovitostí, pronájem věcí movitých s obsluhou, půjčování zbraní a střeliva, pronájem software a půjčování zvukových a zvukově-obrazových záznamů.

Jedná se o živnost volnou, u které nemusíte prokazovat žádnou odbornou způsobilost. Postačí, když budete plnoletý, svéprávný a bezúhonný.     
Bližší informace by vám poskytl váš živnostenský úřad. Radu ohledně vlastního pronájmu chladícího zařízení by mohl poskytnout například nějaký pivovar.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB