Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2008-04-20 21:16:17

LenkaP
Host

Soukromé vozidlo a OSVČ

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda existuje nějaké nařízení nebo předpis, který určuje, že si OSVČ nemůže uplatnit do nákladů náhrady za spotř. PHM a amortizaci u soukromého osobního vozidla, které využívá při podnikání (nákup zboží apod.), pokud vlastní vozidlo např. pouze půl roku, to prodá a koupí nové, které opět používá i při podnikání. Účetní, která zpracovává daně, odmítá tyto náklady uznat, s odůvodněním, že musí vozidlo vlastnit po delší dobu. Děkuji předem za radu.

 

#2 2008-04-20 21:45:14

Zdena
Moderátorka

Re: Soukromé vozidlo a OSVČ

Výdaje na dopravu VLASTNÍM silničním motorovým vozidlem upravuje § 24/2/k) bod 3. zákona o daních z příjmů. Podmínkou uplatnění výdajů (samozřejmě kromě souvislosti s dosahovanými příjmy) je vlastnictví vozidla. Zákon o daních z příjmů, ani např. Pokyn D-300 nijak neupravují dobu, po kterou musíte vozidlo vlastnit. Stačí den, minutu, sekundu:-)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB