Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2011-01-29 01:39:53

VojtaR
Člen/ka

Odpisy vozidla používaného pro soukromé účely

Dobrý den,

doufám, že můj dotaz bude srozumitelný a nebudu Vám zbytečně marnit čas. Trochu jsem se zamotal do odpisů osobního vozidla, které majetel používá i pro soukromé účely. Pokud to dobře chápu, tak se odpisy u tohoto vozidla dělí na poměr kdy vozidlo užíval pro podnikaní a kdy ne (podle knihy jízd a ujetých km).
Zároveň ale jde uplatit paušální výdaje na auto v hodnotě 4000,- měsíčně bez knihy jízd. A mě teď nedá spát zda je kniha jízd na odpisování vozidla používaného i soukromě nutná, aby se dal spočítat ten poměr.

Mnohokrát děkuji za připadnou odpověd.
Vojtěch

Offline

 

#2 2011-01-29 12:19:36

Zdena
Moderátorka

Re: Odpisy vozidla používaného pro soukromé účely

Pokud uplatňujete krácený paušální výdaj na dopravu 4.000,- Kč měsíčně (80% nekráceného paušálu), tak si podle § 28/6 ZDP daňově uplatníte 80% ročního odpisu auta.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB