Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2010-11-10 16:39:58

KOsa10
Člen/ka

Prohlášení poplatníka daně z příjmů FO ....

Dobrý den,
jsem čerstvý podnikatel a rád bych zaměstnával studenty. Mám pár otázek k Prohlášení poplatníka k dani. Prosím zda byste mi mohli pomoct? Děkuji

I.1 - Pokud s ním chci uzavřít smlouvu na DPP např. od řekněme 18.3.2011 - 18.5.2011 múžu to tam takto zadat nebo musím napsat celý rok, tedy 2011?

I.2.d - ta samá otázka, moho to napsat od - do, nebo napsat celý rok 2011?

II. Potvrzuji pravdivost a úplnost údajů uvedených v tomto prohlášení.....Chápu to správně, že zaměstnanec zde vypíše datum kdy to podepsal a podpis?

II. Ihned pod tím se podepisuji já jako zaměstnavatel, ale do "Na zdaňovací období" píši zas od-do, celý rok, či datum podpisu?

III. chápu správně tuto část, že budu muset podat po skončení DPP podat zaměstnanci přehled o jeho příjmech?
      Jak mohu tuto část vůbec vyplnit, když nevím zda zaměstnanec bude mít vyšší příjem než 6000,-, či nikoliv

Pokud to vím správně tak Prohlášení se podepisuje ihned při začátku DPP a odevzdává se na finanční úřad, ale jak mohu vědět kolik si vydělají, jak to můžu vyplnit např tu III.část když to v téhle době ještě nevím?

Děkuji

Offline

 

#2 2011-01-22 08:39:00

Kanec
Člen/ka

Re: Prohlášení poplatníka daně z příjmů FO ....

KOsa10 napsal(a):

Dobrý den,
jsem čerstvý podnikatel a rád bych zaměstnával studenty. Mám pár otázek k Prohlášení poplatníka k dani. Prosím zda byste mi mohli pomoct? Děkuji

I.1 - Pokud s ním chci uzavřít smlouvu na DPP např. od řekněme 18.3.2011 - 18.5.2011 múžu to tam takto zadat nebo musím napsat celý rok, tedy 2011?

I.2.d - ta samá otázka, moho to napsat od - do, nebo napsat celý rok 2011?

II. Potvrzuji pravdivost a úplnost údajů uvedených v tomto prohlášení.....Chápu to správně, že zaměstnanec zde vypíše datum kdy to podepsal a podpis?

II. Ihned pod tím se podepisuji já jako zaměstnavatel, ale do "Na zdaňovací období" píši zas od-do, celý rok, či datum podpisu?

III. chápu správně tuto část, že budu muset podat po skončení DPP podat zaměstnanci přehled o jeho příjmech?
      Jak mohu tuto část vůbec vyplnit, když nevím zda zaměstnanec bude mít vyšší příjem než 6000,-, či nikoliv

Pokud to vím správně tak Prohlášení se podepisuje ihned při začátku DPP a odevzdává se na finanční úřad, ale jak mohu vědět kolik si vydělají, jak to můžu vyplnit např tu III.část když to v téhle době ještě nevím?

Děkuji

Funguje to tak, že Prohlášení dáte zaměstnanci a ten si to vyplní sám. ;) Jinak šikovný návod je zde: http://www.accontes.cz/download/prohlas … a_2010.pdf

Offline

 

#3 2011-01-27 15:59:49

pheinzl
Člen/ka

Re: Prohlášení poplatníka daně z příjmů FO ....

Dobry den,
Prohlaseni se podepisuje na cely rok 2011
I do dobu d + dolozi nejakym zpusobem potvrzeni o studiu

v sekci II se podepise, opet uvede rok 2011, datum a podpis

III, tahle sekce se tyka vetsinou zamestnancum, pro ktere dela danove priznani zamestnavatel.

Prehled o prijmech a vydajich davate, pokud si Dohodar vydela nad 5.000 mesicne, a zdanujete zalohovou dani.
Do 5.000 zdanujete srazkovou dani ... finalni vyplata je konecna a nepocita se mu do danoveho priznani, jiz se nikde neuvadi

Pripadne dalsi dotazy k zacatku podnikani, ucetnictvi a tak muzete i na mail:  petr@heinzl.cz

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB